Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

4. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE. Popularyzatorzy nauki poszukiwani

04.06.2019 - 18:06 update 05.11.2019 - 11:10
Editors: admin

Trwa nabór do kolejnej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, która odbywać będzie się od 25 do 27 stycznia 2020 roku. Organizatorzy największego w południowej Polsce wydarzenia popularyzującego naukę zachęcają nauczycieli akademickich, pracowników nauki, opiekunów i członków kół naukowych oraz studentów i doktorantów do zaprezentowania swoich dokonań, pasji i zainteresowań podczas tego wyjątkowego święta nauki.

W formułę festiwalu wpisują się różnorodne formy przekazu: wykłady, warsztaty, stanowiska pokazowe, wystawy, przedstawienia, a także koncerty. Propozycje popularnonaukowe mogą być przypisane do następujących obszarów wiedzy:

  • humanistyczno-społecznego,
  • przyrodniczego,
  • nauk ścisłych,
  • nauk technicznych,
  • medycyny i zdrowia,
  • sztuki.
     

 

 

Nabór dotyczy aktywności zgłaszanych do głównych wydarzeń festiwalowych, które będą odbywać się 26 i 27 stycznia 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Organizatorzy zachęcają do zgłaszania propozycji programowych nawiązujących (w dowolny sposób) do hasła przewodniego, które brzmi „Nauka jest bliżej”. Skojarzenia mogą być nieoczywiste i twórcze, odniesienie swojej aktywności czy jej tematu do hasła nie jest jednak obowiązkowe.

Termin naboru zgłoszeń mija 31 października 2019 roku. Komitet organizacyjny przeznaczy środki finansowe dla najciekawszych zgłoszeń. Mogą się o nie ubiegać autorzy propozycji złożonych do 30 września 2019 roku.

» Zgłoś aktywność – formularz zgłoszeniowy

Aby dokonać zgłoszenia, należy założyć konto w systemie zgłoszeniowym. Formularz elektroniczny zapewnia możliwość kierowania uwag organizacyjnych bezpośrednio do każdego zgłoszenia i ma możliwość wielokrotnej edycji (aż do momentu ostatecznego wysłania zgłoszenia). Wobec zgłoszeń otrzymanych w okresie wakacyjnym organizatorzy będą mieli większe możliwości uwzględnienia potrzeb wystawcy/prelegenta i negocjacji warunków technicznych. Na stronie festiwalu oraz w formularzu zgłoszeniowym opublikowane zostały zasady uczestnictwa.

» Warunki formalne uczestnictwa w charakterze realizatora (pdf, 170 kB)

​Aktualizacja: 28.06.2019

return to top