Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

Sukcesy reprezentacji UŚ w Akademickich Mistrzostw Polski w aerobiku sportowym

25.04.2017 - 15:40 update 05.11.2019 - 11:18
Editors: admin

Od 20 do 23 kwietnia 2017 roku w Warszawie odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym. Uniwersytet Śląski reprezentowali:

Po trzech dniach zmagań zawodnicy z AZS UŚ uplasowali się na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej zawodów.

W kategorii duetów 6. miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli studentka filologii rosyjskiej Karolina Zasada oraz student filologii polskiej Iwan Marshalok. Zawodniczka AZS UŚ uplasowała się ponadto na 4. miejscu w konkurencji solistek. W kategorii trio Uniwersytet Śląski reprezentowały: Oksana Lyzun – studentka matematyki, Anastasyia Solovey – studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Yulia Paseniuk – studentka administracji, które wystąpiły w półfinałach i ostatecznie zajęły 13. miejsce w klasyfikacji generalnej. Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w aerobiku sportowym debiutowała również studentka filologii francuskiej Magdalena Henke, zajmując 24. pozycję w klasyfikacji generalnej w kategorii solistek.

Trenerką sekcji aerobiku sportowego AZS UŚ jest mgr Katarzyna Ostrowska ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ.
 

Zdjęcie reprezentantów Uniwersytetu Ślaskiego wraz z trenerką

Reprezentanci Uniwersytetu Śląskiego wraz z trenerką: (od lewej) Anastasyia Solovey, Yulia Paseniuk, Oksana Lyzun, mgr Katarzyna Ostrowska (trenerka sekcji), Iwan Marshalok, Magdalena Henke oraz Karolina Zasada
Fot. Ewa Milun-Walczak 
 

Plakat Akademickich Mistrzostw Polski w aerobiku sportowym

return to top