Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Sukcesy reprezentacji UŚ w Akademickich Mistrzostw Polski w aerobiku sportowym

25.04.2017 - 15:40 aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

Od 20 do 23 kwietnia 2017 roku w Warszawie odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w aerobiku sportowym. Uniwersytet Śląski reprezentowali:

Po trzech dniach zmagań zawodnicy z AZS UŚ uplasowali się na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej zawodów.

W kategorii duetów 6. miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli studentka filologii rosyjskiej Karolina Zasada oraz student filologii polskiej Iwan Marshalok. Zawodniczka AZS UŚ uplasowała się ponadto na 4. miejscu w konkurencji solistek. W kategorii trio Uniwersytet Śląski reprezentowały: Oksana Lyzun – studentka matematyki, Anastasyia Solovey – studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz Yulia Paseniuk – studentka administracji, które wystąpiły w półfinałach i ostatecznie zajęły 13. miejsce w klasyfikacji generalnej. Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w aerobiku sportowym debiutowała również studentka filologii francuskiej Magdalena Henke, zajmując 24. pozycję w klasyfikacji generalnej w kategorii solistek.

Trenerką sekcji aerobiku sportowego AZS UŚ jest mgr Katarzyna Ostrowska ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ.