Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English

EuroScience Open Forum 2022 Regional Site – informacje dotyczące organizacji

12.07.2022 - 14:45 aktualizacja 13.07.2022 - 10:11
Redakcja: wcyg
Tagi: Europejskie Miasto Nauki

W piątek 15 lipca 2022 roku w Katowicach odbędzie się konferencja ESOF2022 Regional Site. Jest to wydarzenie poprzedzające przyjęcie tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024 przez stolicę województwa śląskiego i towarzyszy konferencji naukowej EuroScience Open Forum (ESOF) 2022, organizowanej przez Lejdę – Europejskie Miasto Nauki 2022 – w dniach 13–16 lipca.

Rejestracja na konferencję w Katowicach jest bezpłatna i można jej dokonać do 14 lipca za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Poniżej znajdują się szczegółowe informacje dotyczące organizacji wydarzenia.

Gdzie odbywa się wydarzenie?

ESOF 2022 Katowice Regional Site odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Do budynku można dostać się wchodząc od strony Placu Sławika i Antalla (w pobliżu Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek, budynku KTW oraz katowickiego Ronda). Dokładną lokalizację miejsca konferencji, wraz z informacją o sposobie dojazdu i parkingu, można znaleźć na stronie MCK.

Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 8.00. Punkt rejestracyjny otwarty zostanie o godz. 7.00. Będzie w nim można odebrać pakiet powitalny oraz identyfikator. Punkt rejestracyjny wraz z punktem informacyjnym znajdują się w holu dolnym przy wejściu do MCK.

Jak uzyskam identyfikator?

Wszyscy zarejestrowani uczestnicy konferencji otrzymują wiadomość przesłaną na adres e-mail, zawierającą plik PDF, w którym obok imienia i nazwiska gościa jest również kod kreskowy. Poza kodem w pliku znajduje się także numer uczestnika – są to cztery cyfry umieszczone po literach „NRK”.

Podczas wizyty w punkcie recepcyjnym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym prosimy o okazanie wydruku z kodem kreskowym. Zarejestrowany uczestnik, który nie posiada kodu kreskowego może posłużyć się numerem uczestnika lub podać imię i nazwisko. W tym ostatnim przypadku uczestnik będzie poproszony o okazanie dowodu tożsamości dla celów identyfikacyjnych.

Gdzie znajdę program wydarzenia?

Harmonogram wydarzenia można pobrać w wersji PDF. Program dostępny jest również na stronie ESOF – z pomocą wyszukiwarki da się wybrać konkretny panel i sesję.

W jaki sposób dostanę się na miejsce?

Osoby dojeżdżające do Katowic samochodem mogą skorzystać z ogólnodostępnych parkingów w centrum miasta. Jeden z nich znajduje się pobliżu Międzynarodowego Centrum Kongresowego przy budynkach Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) oraz Muzeum Śląskiego. Sprawdź wskazówki dotyczące dojazdu do parkingu.

Można również skorzystać z centrów przesiadkowych w Katowicach. Szczegółowe informacje opublikowane są na stronie Miasta Katowice.

Najbliższy przystanek tramwajowy w pobliżu Międzynarodowego Centrum Kongresowego to Katowice Rondo. Szczegółowe informacje o rozkładach jazdy autobusów i tramwajów można znaleźć na stronie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

W jaki sposób mogę oglądać wydarzenie online?

Część wydarzeń w ramach ESOF2022 w Katowicach i Lejdzie będzie transmitowana online. Informacje na temat platform, na których zostaną udostępnione materiały znajdują się w osobnym wpisie.

Czy podczas konferencji mogę zadawać pytania?

Tak. Uczestnicy obecni w Międzynarodowym Centrum Kongresowym będą mogli zadawać pytania bezpośrednio z wykorzystaniem mikrofonów.

Uczestnicy na miejscu oraz słuchacze online będą mogli również zadawać pytania na czacie, który udostępniony zostanie w ramach platformy Coffee.

W trakcie wydarzenia w sali balowej C w MCK odbędą się dwie sesje transmitowane na żywo z Lejdy do Katowic. Osoby, które będą chciały zadać pytanie otrzymają taką możliwość za pośrednictwem platformy Slido (osadzonej w systemie Coffee).

Platformę Slido można otworzyć z menu po lewej stronie. Zadając pytania do sesji organizowanych w Lejdzie należy kliknąć przycisk „Slido”, a następnie zalogować się. Kolejny krok to możliwość wyboru opcji uczestniczenia w sesjach Questions&Answers (zadawanie pytań) lub Polls (uczestniczenie w ankietach).

Zadawanie pytań w Slido nie gwarantuje zadania go przez moderatora w Lejdzie.

Czy uczestnicy mogą rejestrować się podczas wydarzenia?

Rejestracja uczestników trwa do 14 lipca, jednak osoby, które pojawią się w dniu konferencji w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i będą chciały dokonać rejestracji na miejscu, również będą mogły to zrobić. Należy w tym celu udać się do punktu informacyjnego przy punkcie recepcyjnym.

Czy uczestnicy będą mogli korzystać z darmowej sieci WiFi na terenie MCK?

Tak. Dane dostępowe do sieci to:

  • NAZWA: ESOF2022
  • HASŁO: esof_2022KTW

Widziany od dołu znak informacji jako litera 'i' zamieszczone na metalowym rusztowaniu

fot. Marcel Eberle | Unsplash

return to top