Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polish
  • English
Inicjatywa Doskonałości Badawczej
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

EuroScience Open Forum (ESOF2024) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach – trwa rejestracja

27.05.2024 - 11:18 aktualizacja 27.05.2024 - 11:18
Redakcja: OO

Najważniejsze naukowe wydarzenie roku 2024 odbywać się będzie od 12 do 15 czerwca 2024 r. w Katowicach. W związku z przyznanym tytułem Europejskiego Miasta Nauki Katowice będą gospodarzem EuroScience Open Forum (ESOF2024) – konferencji organizowanej co dwa lata w kolejnym europejskim mieście i mającej na celu zaoferowanie społeczności naukowej i lokalnej platformy do interdyscyplinarnej i przekrojowej debaty dotyczącej największych wyzwań stojących dziś przed człowiekiem i światem. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Katowicka edycja ESOF jest jedenastą z kolei, a pierwszą w Polsce i krajach środkowej Europy. Koncentruje się wokół sześciu obszarów tematycznych, będących osią najczęściej podejmowanych tematów badawczych: transformacji energetycznej, zrównoważonego środowiska, tożsamości kulturowej i transformacji społecznych, przemian w obrębie doskonałości naukowej, zdrowego społeczeństwa, transformacji cyfrowej. Debata jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Rejestracja poprzez stronę www.esof.eu/pl/registration pozwoli na udział w wydarzeniu skupiającym wybitnych przedstawicieli nauki z Europy i całego świata. Będzie to również wyjątkowa okazja do bezpośredniego spotkania i dyskusji z badaczami wyznaczającymi kierunki i standardy we współczesnej nauce.

Organizatorami ESOF2024 są EuroScience, Miasto Katowice i Konsorcjum Akademickie Katowice – Miasto Nauki, tworzone przez siedem szkół wyższych regionu. Konferencja jest finansowana z programu ramowego Unii Europejskiej.

Szczegółowe informacje oraz program dostępne są na stronie www.esof.eu.

grafika promująca konferencję ESOF2024

return to top