Instytut Nauk o Sztuce

Międzynarodowe staże badawcze pracowników INoS

17.09.2024 - 11:23 aktualizacja 17.09.2024 - 11:23
Redakcja: am

W ramach Inicjatywy Doskonałości Badawczej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pracownicy Instytut Nauk o Sztuce dr Agata Stronciwilk i dr Oskar J. Rojewski realizują w roku akademickim 2024/2025 staże badawcze:

Od 1 września do 31 października 2024 dr Agata Stronciwilk przebywa na stażu naukowym na Universidade Estadual de Campinas (UNICAMP) w Brazylii. W trakcie swojego pobytu bada modernizm w Brazylii, w szczególności twórczość Tarsilii do Amaral oraz ruch „antropofagii”. Interesuje ją również twórczość artystek takich jak Lygia Clark oraz Adriana Varejão.

Tymczasem od 2 września do 2 grudnia 2024, dr Oskar J. Rojewski prowadzi badania oraz zajęcia na Università degli Studi Roma Tre we Włoszech. W ramach swoich studiów podejmie się analizy kolekcji malarstwa niderlandzkiego przekazanej przez rodzinę Torlonia do Galleria Nazionale d’Arte Antica w Palazzo Barberini we współpracy z prof. Giovanną Capitelli.

Staże pracowników na pewno przyniosą wyniki w postaci nowych doświadczeń oraz międzynarodowych publikacji.

Uczelnia Badawcza Inicjatywa Doskonałości