lipiec 2024
Instytut Psychologii

Pracownicy IP laureatami konkursu UŚ „Swoboda badań | w Mieście Nauki”

30.07.2024 - 12:50 aktualizacja 30.07.2024 - 12:50
Redakcja: michalinailska2

Konkurs „Swoboda badań”, realizowany w ramach Inicjatywy Doskonałości Badawczej, jest inicjatywą, która od lat cieszy się dużym zainteresowaniem naukowców Uniwersytetu Śląskiego.

Tegoroczna edycja – „Swoboda badań | w Mieście Nauki” – stanowiła ważny element działań strategicznych realizowanych w ramach zadań Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Ośmiu pracowników Instytutu Psychologii otrzymało finansowanie na swoje badania naukowe!

1. Dr Elżbieta Biolik „Ciemne cechy osobowości a ostracyzm w miejscu pracy”
  2. Dr Anna Brandt-Salmeri „Zdrowie psychiczne kobiet w ciąży i w okresie okołoporodowym – narzędzia diagnozy wykorzystywane w psychologii prokreacji”
  3. Dr Edyta Charzyńska, prof. UŚ „Wybaczanie i wdzięczność a dobrostan osób z chorobami reumatycznymi i chorobami układu mięśniowo-szkieletowego”
  4. Dr Anna Kołodziej-Zaleska „Zaburzenia snu taty w procesie jego adaptacji do ojcostwa – standaryzacja i normalizacja kwestionariuszy psychologicznych dotyczących ojcostwa oraz badanie pilotażowe z ich wykorzystaniem”