Instytut Psychologii

Laboratorium Traumy, Zdrowia i Odżywiania (THrivE Lab)

Badanie stresu, zdrowia i odżywiania – Część I

Laboratorium Traumy, Zdrowia i Odżywiania (THrivE Lab) na Uniwersytecie Śląskim rekrutuje uczestników do badania związków pomiędzy stresem a zdrowiem. W ramach tego badania, uczestnicy odpowiedzą na serię pytań na internecie dotyczących ich doświadczania stresu, odżywiania i nawyków zdrowotnych.

Jeżeli

• Masz 18 – 55 lat,
  • Nie jesteś w ciąży lub w okresie laktacji,
  • Chciał(a)byś otrzymać materiały dotyczące zarządzania stresem i utrzymywania zdrowej wagi oraz zostać włączoną/ym do losowania nagród pieniężnych w wysokości 166 zł netto (200 zł brutto),
  • Chciałbyś mieć szansę być zaproszonymi na badanie w Laboratorium THrivE na Uniwersytecie Śląskim, w ramach którego otrzymasz łącznie 250 zł netto oraz wyniki badań krwi obejmujące lipidogram, oraz poziomy glukozy i białka C-reaktywnego (CRP),

Zapraszamy do wypełnienia tej 30-minutowej ankiety tutaj: https://badania.paad.us.edu.pl/index.php/282743?lang=pl.

Kierownik projektu Kierownik projektu

dr Monika Stojek, prof. UŚ (monika.stojek@us.edu.pl)

Ośrodki badawcze biorące udział w projekcie Ośrodki badawcze biorące udział w projekcie
  1. Uniwersytet Śląski, Katowice, PL
  2. Emory University School of Medicine, Atlanta, USA
  3. Ludwig Maximilian University of Munich, Munich, Germany
Cel i krótki opis badania Cel i krótki opis badania

Celem badania jest pogłębienie rozumienia związków pomiędzy doświadczeniami stresu, zdrowiem i odżywianiem. W części pierwszej, uczestnicy wypełniają ankiety internetowe przez ok. 30 minut. Uczestnicy otrzymają materiały przygotowane przez psycholożki kliniczne na UŚ, specjalistki w dziedzinach psychodietetyki i stresu; będą również włączeni do losowania nagród pieniężnych wysokości 166 zł netto. Na podstawie ich odpowiedzi, uczestnicy mogą zostać zaproszeni przez zespół badawczy do udziału w części drugiej, w której otrzymają łącznie 250 zł netto za poddanie się darmowemu badaniu krwi oraz udzielenie wywiadu w laboratorium THrivE na Uniwersytecie Śląskim.

Zespół badawczy w Instytucie Psychologii na UŚ Zespół badawczy w Instytucie Psychologii na UŚ
  • dr Marta Łukowska
  • dr Jagoda Różycka
  • dr Roksana Duszkiewicz