Instytut Sztuk Plastycznych

dr hab. Kaja Renkas, prof. UŚ

www.kajarenkas.com

Projektantka, ilustratorka, artystka działająca w przestrzeniach grafiki tradycyjnej (sitodruku) oraz najnowszych technologiach cyfrowych (Augmented Reality).

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, dyplom uzyskała w obszarze grafiki warsztatowej. Swoją edukację kontynuowała na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego.

Jej prace pokazywane były podczas wystaw indywidualnych w wielu znaczących miejscach na świecie m.inn: Haight Street Art Center, San Francisco, USA; Gallery 215, Northern Illinois University, DeKalb, USA; 2600 Cherokee Street, St. Louis, USA; Galería Luis Nishizawa, Mexico City, Meksyk; Gallery of the Belarusian Academy of Fine Arts, Mińsk, Białoruś; Gallery Zed, Leuven, Belgia; Polish Poster Gallery, Berlin, Niemcy; Gallery Kotlawnia, Koszyce, Słowacja; Dydo Poster Gallery, Kraków Polska; Galeria Plakatu Polskiego, Wrocław; Casa Cartel, San Luis Potosi, Meksyk; The Boyle Family Gallery, St.Louis, USA.

W swojej twórczości eksperymentuje, odkrywa nowe obszary, współpracowała z projektantami mody, markami takimi jak :Imago-Art, Medicine, wraz z Iwoną Pom tworzy animacje oraz grafiki

w technologii Augmented Reality, jednak główną przestrzenią jej działań jest sztuka plakatu.Jest pomysłodawczynią oraz organizatorką Międzynarodowego Festiwalu Plakatu PlakatFest w Chorzowie.