kandydat

Alicja Solich – ambasadorka kierunku studiów

14.10.2022 - 13:23 aktualizacja 24.10.2022 - 14:44
Redakcja: MD

Poznaj ambasadorki i ambasadorów #NaszUniwersytet!

Alicja
Solich

ambasadorka kierunku:

Studentka III roku studiów jednolitych magisterskich na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie. Zainteresowana pracą z dziećmi i sportem.

Alicja Solich - zdjęcie portretowe
Fot. Małgorzata Dymowska, mat. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Studentka III roku studiów jednolitych magisterskich na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie. Absolwentka III Liceum Ogólnokształcącego w Żywcu – klasy o profilu: biologiczno, chemiczno, sportowym.

Od zawsze lubi się bawić z dziećmi. Pracowała jako opiekunka dzieci na weselach. Opiekowała się także dziećmi z Ukrainy, które zostały dotknięte wojną – była dla nich osobą pierwszego kontaktu. Z pomocą koleżanek ze studiów prowadziła również świetlice dla dzieci – mogły one przyjść tam, aby posiedzieć, porozmawiać, ale też pobawić się, uczyć się języka polskiego, uczestniczyć w zajęciach sportowo-muzycznych.

Jest ona na początku nieśmiała i skryta, ale bardzo sumienna, życzliwa, kreatywna, sympatyczna, opiekuńcza, żadnej pracy się nie boi i zawsze chętnie pomaga innym.

Podczas nauki w liceum dwukrotnie zdobyła tytuł najlepszego sportowca szkoły Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu, była też kapitanem drużyny siatkarskiej dziewcząt Zespołu Szkół.

W sezonie letnim zajmuje się sprzedażą i produkcją minipączków na różnych imprezach masowych.

Uwielbia sport. Jej pasją jest gra w siatkówkę halową i plażową, koszykówkę, a także piłkę nożną. Bierze udział w licznych turniejach i rozgrywkach. Relaksuje się podczas jazdy na rowerze, hulajnodze oraz słuchania muzyki.

Miłośniczka motoryzacji. Lubi jazdę samochodem i auto detailing.

W wolnych chwilach tworzy ozdoby świąteczne z szyszek, drewna oraz gałęzi, które sprzedaje następnie w internecie.

Należy do stowarzyszenia Asysta Żywiecka, do którego celów należy troska o zachowanie tradycji regionu żywieckiego – osoby należące do stowarzyszenia od trzech stuleci kontynuują zwyczaj dumnego noszenia stroju mieszczańskiego, obywatelskiego podczas ważnych uroczystości: kościelnych, miejskich, narodowych i kulturalnych.

Wiele twarzy Uniwersytetu Śląskiego

Poznaj inne ambasadorki i innych ambasadorów #NaszUniwersytet!