kandydat

Anna Wojtas-Rduch – ambasadorka kierunku studiów

17.10.2022 - 08:01 aktualizacja 28.10.2022 - 16:57
Redakcja: MD

Poznaj ambasadorki i ambasadorów #NaszUniwersytet!

Wojtas-Rduch

ambasadorka kierunku:

Asystentka naukowo-dydaktyczna na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Opiekunka Koła Naukowego Pedagogów, tłumaczka języka migowego, dyrygentka „Niemego” Chóru Uniwersytetu Śląskiego oraz propagatorka dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, w szczególności dostępności dla osób niedosłyszących i Głuchych.

Anna Wojtas-Rduch - zdjęcie portretowe
Fot. Małgorzata Dymowska, mat. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Magister, asystent naukowo-dydaktyczny na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, doktorantka Akademii Pedagogiki Specjalnej, opiekun Koła Naukowego Pedagogów.

Tłumacz języka migowego, dyrygentka „Niemego” Chóru Uniwersytetu Śląskiego oraz propagatorka dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, w szczególności dla osób niedosłyszących i Głuchych.

Jej zainteresowania naukowo-badawcze wiążą się z: językiem migowym, przestrzenią edukacyjną, edukacją integracyjną, muzykoterapią, pedagogiką zabawy z elementami komunikacji alternatywnej.

Materiał filmowy, w którym Anna Wojtas-Rduch opowiada o swojej działalności. Nagranie przygotowane w polskim języku migowym, zawiera napisy.

Napisy do filmu odczytywane maszynowo: Dzień dobry, nazywam się Anna Wojtas-Rduch. Mój znak (w języku migowym) to [Ania]. Na Uniwersytecie Śląskim pracuję jako pracownik naukowo-dydaktyczny. Jestem surdopedagogiem i tłumaczem języka migowego. Język migowy jest moją pasją. W Cieszynie, razem z pedagogami specjalnymi organizujemy różne warsztaty, wydarzenia, ale co ciekawe – w 2016 roku powstał „Niemy” Chór. Jestem jego dyrygentką. Chór śpiewa w języku migowym. Czy chcecie zobaczyć? Zapraszam. Do widzenia.

Wiele twarzy Uniwersytetu Śląskiego

Poznaj inne ambasadorki i innych ambasadorów #NaszUniwersytet!