kandydat

Innowacyjny program OZE w ofercie Centrum Studiów Podyplomowych

02.02.2024 - 10:31 aktualizacja 06.02.2024 - 10:09
Redakcja: mb
Przed ludzkością pojawiło się jedno z najpoważniejszych wyzwań w historii – zapobieganie konsekwencjom związanym ze zmianami klimatu. Powodują one liczne zagrożenia zarówno globalnie, jak i dla wspólnot lokalnych. Musimy podejmować działania na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz starać się zapobiegać dynamicznym zmianom klimatu. Wiedzę na temat takich działań, sposobów radzenia sobie z ich konsekwencjami oraz implementacji zielonej transformacji w samorządzie czy biznesie, będzie można zdobyć na studiach podyplomowych Odnawialne Źródła Energii.

Dlaczego warto? – Bo jest to kierunek obecnie bardzo ważny w aspekcie ochrony środowiska i transformacji energetycznej wszystkich regionów Polski” – mówi Executive MBA dr Katarzyna Juszczyk-Frelkiewicz, prof. UŚ, kierownik studiów podyplomowych. „W Polsce wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów ds. energii odnawialnej. Według raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości dotyczącego rynku pracy to zawód przyszłości, dlatego warto zainwestować w swój rozwój lub w pracownika, który zdobędzie niezbędną wiedzę i będzie specjalistą w tej dziedzinie” – kontynuuje kierownik studiów podyplomowych.

Czym wyróżniają się Studia podyplomowe OZE?

• wyjątkowe, bo praktyczne! Oferujemy praktyczne zajęcia z udziałem profesjonalistów. Program obejmuje również wyjazd terenowy, który ukazuje praktyczne zastosowania OZE,
  • innowacyjne, bo podczas zajęć skupiamy się na istotnym temacie samowystarczalności energetycznej miast, gmin i kraju,
  • prestiżowe, bo otrzymasz dyplom jednej z największych uczelni na Śląsku z gwarancją najwyższego poziomu zdobytej wiedzy.

Udział w tym innowacyjnym programie pozwoli pracownikom sektora publicznego i prywatnego wdrażać w swojej codziennej pracy rozwiązania związane z sprawiedliwą transformacją i ochroną środowiska w skali lokalnej, ale również globalnej.

Studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim to połączenie wiedzy teoretycznej z praktyczną. Zajęcia z kadrą naukowców, a także ekspertami i praktykami specjalizującymi się w konkretnych dziedzinach sprawią, że zdobyte umiejętności zaowocują lepszą pozycją na rynku pracy i pojawieniem się nowych możliwości.

Poznaj pełną ofertę naszych studiów

W ofercie na semestr letni 2023/2024 znajdują się studia z zakresu edukacji włączającej oraz bibliotekoznawstwa i informacji naukowej, jak również programy skierowane do osób z sektora biznesowego i menedżerskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Szczegółowe informacje o programach, zasadach rekrutacji i opłatach dostępne są na stronie internetowej: https://www.studiapodyplomowe.us.edu.pl/.

Rejestracja kandydatów na studia odbywa się w systemie IRK: https://irk2.us.edu.pl/pl/home/POD-2023-L/

Centrum Studiów Podyplomowych
Uniwersytecka 4, 40-007 Katowice