Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
kandydat
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Jerzy Kubacki – ambasador kierunku studiów

14.10.2022 - 09:26 aktualizacja 27.10.2022 - 10:08
Redakcja: katarzynachojnacka

Poznaj ambasadorki i ambasadorów #NaszUniwersytet!

dr hab.

Jerzy Kubacki

ambasador kierunku:

Jego specjalizacją naukową jest analiza fizykochemiczna stanu powierzchni z wykorzystaniem technik powierzchniowo-czułych. Aktywnie uczestniczy w projektach Polskiego Towarzystwa Promieniowania Synchrotronowego. Wypoczywa podróżując pieszo i rowerem.

Jerzy Kubacki - zdjęcie portretowe
Fot. Małgorzata Dymowska, mat. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

W roku 1999 ukończył ówczesny Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego i obronił tytuł magistra. Stopień naukowy doktora nauk fizycznych uzyskał w 2007 roku, a stopień doktora habilitowanego w roku 2020. 

Od roku 1997 związany jest zawodowo z macierzystą uczelnią. Jego specjalizacją naukową jest analiza fizykochemiczna stanu powierzchni z wykorzystaniem technik powierzchniowoczułych. Jest autorem wielu publikacji naukowych, w których wykorzystuje się wyniki badań uzyskanych na synchrotronie – jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń badawczych na świecie. 

W latach 2009–2012 przebywał na stażach naukowych w Centrum Badawczym Jülich w Niemczech oraz Laboratorium MAX-lab w Szwecji. Aktywnie uczestniczy w projektach Polskiego Towarzystwa Promieniowania Synchrotronowego. 

Wypoczywa aktywnie, podróżując pieszo i rowerem. Jest zdobywcą Korony Gór Polskich.

Wiele twarzy Uniwersytetu Śląskiego

Poznaj inne ambasadorki i innych ambasadorów #NaszUniwersytet!

return to top