kandydat

Karol Kaziród – ambasador kierunku studiów

17.08.2023 - 08:55 aktualizacja 17.08.2023 - 08:55
Redakcja: MD

Poznaj ambasadorki i ambasadorów #NaszUniwersytet!

Karol
Kaziród

ambasador kierunku:

Student trzeciego roku informatyki. Angażuje się w organizowanie wszelkich rozrywek studenckich i wykładów otwartych. Pracuje jako programista, a w wolnych chwilach tworzy gry komputerowe.

Karol Kaziród - zdjęcie portretowe
Fot. Małgorzata Dymowska, mat. Uniwersytetu Śląskiego

Karol Kaziród – aktualnie student 3 roku studiów 1 stopnia. W najbliższym semestrze będzie bronił tytułu inżyniera. Na studiach stara się angażować w co tylko może, od pomocy w organizowaniu wykładów z firmami (Poniedziałki IT) po wszelkie rozrywki studenckie – bo studia mają być przecież przyjemne! Jest to jego pierwszy kierunek, choć nie zakłada, że jedyny. Informatyka to tylko jedna z wielu jego pasji. Jest osobą ciekawą świata dlatego niewykluczone że w przyszłości rozpocznie jeszcze inny kierunek.

Karol już pracuje w zawodzie i poza studiami zdobywa doświadczenie jako programista. W wolnej chwili lubi tworzyć – czy to samemu, czy z kimś, a największą satysfakcję sprawia mu tworzenie gier. Uwielbia połączenie pisania historii z modelowaniem oraz animowaniem wszystkich elementów, które łączą się w spójną całość.

Prywatny czas spędza najczęściej z przyjaciółmi, a w wolnym czasie gra na gitarze oraz pianinie. Muzyka to jego konik – bez niej nie wyobraża sobie dnia. Jeździ często na rowerze i lubi czytać oraz słuchać o nowinkach technologicznych i naukowych. Interesuje się też psychologią, choć jest typowym umysłem ścisłym – lubi wyzwania, im trudniej, tym lepiej. I nie zawsze trzyma się schematu – dlatego nienawidzi pisać rozprawek!

Wiele twarzy Uniwersytetu Śląskiego

Poznaj inne ambasadorki i innych ambasadorów #NaszUniwersytet!