kandydat

Natalia Pawlus – ambasadorka kierunku studiów

19.10.2022 - 10:49 aktualizacja 27.10.2022 - 08:36
Redakcja: MD

Poznaj ambasadorki i ambasadorów #NaszUniwersytet!

dr hab. Natalia
Pawlus
, prof. UŚ

ambasadorka kierunku:

Zajmuje się grafiką – w szczególności linorytem i rysunkiem. Laureatka wielu nagród. Swoje prace wystawiała w Polsce, Meksyku, Chinach i we Włoszech.

Natalia Pawlus - zdjęcie portretowe
Fot. Małgorzata Dymowska, mat. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Urodzona w Bielsku-Białej w 1982 roku. W 2008 roku ukończyła cieszyński Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracę magisterską pisała w pracowni linorytu Joanny Piech-Kalarus. W 2014 roku uzyskała stopień doktora sztuk pięknych. Obecnie pracuje w dziale grafiki macierzystej uczelni.

Zajmuje się grafiką – w szczególności linorytem i rysunkiem.

Samodzielna wystawczyni w Polsce, Meksyku, Chinach i we Włoszech (ponad 100 wystaw zbiorowych w Polsce i na świecie).

Nagrody i wyróżnienia:

2008 – Ogólnopolski Konkurs Grafiki im. Ludwiga Meidnera, wyróżnienie honorowe.

2010 – Światowa Galeria Rysunku, Skopje, Republika Macedonii, wyróżnienie zbiorowe dla Polski.

2010, 2011 – grant sfinansowany przez Chińską Republikę Ludową „artysta-rezydent”; zrealizowane wówczas prace Natalii Pawlus były prezentowane między innymi na wystawie Sztuki piękne. Pekin w Pekinie oraz w Narodowym Muzeum Sztuk Pięknych w Pekinie.

2012 – Oscar Uniwersytetu Śląskiego w kategorii sztuka, wyróżnienie przyznane przez studentów.

2012 – międzynarodowy konkurs małych form graficznych 6 International Printmaking Juried Exhibit, I nagroda na wystawie indywidualnej, Monterrey, Meksyk.

2012 – międzynarodowy konkurs małej formy graficznej i ekslibrisu, Guangzhou, Chiny 2012, wyróżnienie.

2012 – zaproszenie na konkursie Linshi International Print Biennale, kategoria: grafika artystyczna, Chiny; udział.

2013 – 4th Guanlan International Print Biennial  w Chinach, nagroda.

2013 – Nagroda Rektora III stopnia za pracę artystyczną za rok 2013.

2014 – Primo Premio Grafica Italiana 2014, Włochy, I nagroda.

2015 – grant Fundacji Elizabeth Greenshields, Kanada.

2015 – Nagroda Burmistrza na XIV Salonie Wielkopolskim, Czarnków.

Ponadto:

2017 – wykładowczyni w Szkole Projektowania Artystycznego na Uniwersytecie Aeronautyki w Zhengzhou w Chinach.

2017 – wykładowczyni w Międzynarodowej Akademii Sztuki i Projektowania Nowoczesnego (Modern International Art & Design Academy MIADA) w Chinach.

Wiele twarzy Uniwersytetu Śląskiego

Poznaj inne ambasadorki i innych ambasadorów #NaszUniwersytet!