kandydat

Renata Jankowska – ambasadorka kierunku studiów

12.10.2022 - 12:05 aktualizacja 27.10.2022 - 08:44
Redakcja: katarzynachojnacka

Poznaj ambasadorki i ambasadorów #NaszUniwersytet!

dr Renata Jankowska, prof. UŚ

ambasadorka kierunku:

Oficer Orderu Palm Akademickich, stypendystka rządu francuskiego, koordynatorka Akademii Dyplomacji, certyfikowany tutor.

Renata Jankowska - zdjęcie portretowe
Fot. Małgorzata Dymowska, mat. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Absolwentka francuskojęzycznej Międzynarodowej Szkoły Nauk Politycznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, doktor nauk humanistycznych. Wykładowca akademicki w na Wydziale Nauk Społecznych UŚ.

We wrześniu tego roku została oficerem Orderu Palm Akademickich, najstarszego, wyłącznie cywilnego odznaczenia honorowego Republiki Francuskiej.

Członek agencji rządu francuskiego Campus France zajmujący się promocją francuskiego szkolnictwa wyższego za granicą i mobilności międzynarodowej. Stypendystka rządu francuskiego. Pełnomocniczka dziekana ds. międzynarodowej wymiany akademickiej. Od 2014 roku pełni funkcję koordynatora Akademii Dyplomacji, która jest inicjatywą edukacyjną skierowaną do osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy w dziedzinie etykiety dyplomatycznej, międzynarodowych stosunków politycznych i gospodarczych oraz polityki zagranicznej.

Obecnie sprawuje funkcję dyrektora kierunków międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji oraz doradztwo polityczne i publiczne na Wydziale Nauk Społecznych UŚ.

Jest certyfikowanym tutorem.

Do jej zainteresowań naukowych należą polityka wewnętrzna i zagraniczna Francji i Turcji, protokół dyplomatyczny i etykieta, stosunki międzynarodowe w basenie Morza Śródziemnego, integracja europejska.

Prywatnie pasjonatka Turcji, kawy i serów francuskich. Fanka Michela Houellebecqa. Lokalna patriotka – mieszka w Goczałkowicach-Zdroju. Wspólnie z mężem kolekcjonuje ikony.

Wiele twarzy Uniwersytetu Śląskiego

Poznaj inne ambasadorki i innych ambasadorów #NaszUniwersytet!