kandydat

Sonia Mazgaj – ambasadorka Uniwersytetu Trzeciego Wieku

12.10.2022 - 14:44 aktualizacja 27.10.2022 - 07:53
Redakcja: mb

Poznaj ambasadorki i ambasadorów #NaszUniwersytet!

Sonia
Mazgaj

ambasadorka:

Emerytowana nauczycielka, w trakcie swojej kariery zaangażowana w prowadzenie wielu inicjatyw m.in. Klub Europejski czy Koło Przyjaciół Biblioteki. Obecnie przewodnicząca Samorządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Sonia Mazgaj – zdjęcie portretowe
Fot. Małgorzata Dymowska, mat. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Urodziłam się w 1952 roku w Chorzowie. Pracowałam w szkole podstawowej jako dyplomowany nauczyciel bibliotekarz. W szkole prowadziłam Klub Europejski, Koło Przyjaciół Biblioteki, opiekowałam się Samorządem Uczniowskim, a także zespołem wydającym gazetkę „LUZ” (w ramach projektu Junior Media pod patronatem „Dziennika Zachodniego”). Za swoją pracę otrzymałam kilka nagród dyrektora oraz tytuł honorowy Pro Library – Przyjaciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej.

Mam dwie córki oraz czterech wnuków, z którymi bardzo lubię spędzać czas.

Moje pasje to podróże, książki, rośliny.

Obecnie pełnię funkcję przewodniczącej Samorządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku na UŚ.

Wiele twarzy Uniwersytetu Śląskiego

Poznaj inne ambasadorki i innych ambasadorów #NaszUniwersytet!