kandydat

Zapraszamy na bezpłatne studia podyplomowe z zakresu nauczania informatyki

17.09.2024 - 14:25 aktualizacja 17.09.2024 - 14:31
Redakcja: mb
Uniwersytet Śląski w Katowicach wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej zapraszają na studia podyplomowe dla czynnych zawodowo nauczycieli informatyki. Studia dają szansę nauczycielom informatyki na wsparcie realizacji samokształcenia niezbędnego w zawodzie, który wymaga ciągłego doskonalenia warsztatu pracy. Ta inicjatywa ma na celu wspieranie rozwoju kompetencji cyfrowych kadry pedagogicznej,
a także zwiększenie jakości nauczania w dziedzinie nowoczesnych technologii.

Dla nauczycieli, którzy chcą zdobyć uprawnienia do nauczania informatyki dedykowane są:

• Kwalifikacyjne studia podyplomowe przygotowujące czynnych zawodowo nauczycieli do nauczania informatyki

Studia podyplomowe umożliwiają przygotowanie uczestników studiów do nauczania informatyki na różnych etapach edukacyjnych, w różnych typach szkół. Studia będą realizowały standardy przygotowania nauczycieli informatyki oraz zagadnienia zawarte w podstawie programowej informatyki.

Dla osób, które są praktykującymi nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej przeznaczone są:

• Doskonalące studia podyplomowe dla czynnych zawodowo nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w zakresie edukacji informatycznej

Uczestnicy będą doskonalić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie praktycznego wykorzystania szerokiej gamy narzędzi cyfrowych w nauczaniu klas I-III. Rozwiną warsztat pracy wzbogacony technologiami i wiedzę metodyczną w kontekście kreatywnie prowadzonych zajęć informatycznych i innej obszarów edukacji wspomaganej mediami.

W ofercie posiadamy również program dla nauczycieli informatyki, którzy posiadają tytuł magistra oraz uprawnienia do nauczania informatyki:

• Doskonalące studia podyplomowe dla czynnych zawodowo nauczycieli informatyki

Studia podyplomowe umożliwiają podniesienie kompetencji nauczycieli informatyki w zakresie wiedzy, umiejętności i metodyki nauczania informatyki w szkole podstawowej i szkołach ponadpodstawowych.

Studia sfinansowane są ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Studenci nie ponoszą opłat za studia.

Stworzyliśmy formularz, który jest wstępną deklaracją potwierdzenia chęci uczestniczenia w wybranym programie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapisywania się przez link:
▶️ https://formularze.us.edu.pl/studiapodyplomowe_men

Bardzo prosimy o śledzenie strony internetowej, na której na bieżąco aktualizujemy informacje na temat oferty studiów podyplomowych: https://www.studiapodyplomowe.us.edu.pl/

Zapraszamy!

Centrum Studiów Podyplomowych