Konkurs plastyczny z okazji Roku Edukacji Ekonomicznej

04.04.2024 - 13:22 aktualizacja 09.04.2024 - 11:48
Redakcja: OO

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w wojewódzkim konkursie plastycznym na projekt graficzny awersu i rewersu monety o nominale 1 złotego lub banknotu o nominale 100 złotych przedstawiających wizerunek Władysława Grabskiego lub Małego Dżeka. Inicjatywa organizowana jest z okazji Roku Edukacji Ekonomicznej przez konsorcjum Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 we współpracy ze Śląskim Kuratorium Oświaty, Śląską Chorągwią ZHP oraz senator RP Haliną Biedą.

Konkurs ma na celu promowanie idei edukacji ekonomicznej oraz pogłębianie wiedzy na temat historii polskiego złotego, reform Władysława Grabskiego oraz postaci Małego Dżeka z książki Janusza Korczaka „Bankructwo Małego Dżeka”. Ponadto ma za zadanie promować wiedzę finansową, budować właściwe postawy ekonomiczne wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijać ich umiejętności i talenty plastyczne.

Uczestnicy konkursu podzieleni są na trzy kategorie wiekowe, dzięki temu mogą w nim brać udział zarówno najmłodsi, jak i starsi uczniowie. Prace mogą być wykonane różnymi technikami plastycznymi lub w formie grafiki komputerowej, z zachowaniem określonych wymiarów dla monety i banknotu.

Termin nadsyłania prac oraz wypełnionej karty uczestnictwa upływa 15 kwietnia 2024 roku. Jury, złożone z przedstawicieli organizatorów konkursu, będzie oceniać prace pod względem kreatywności i artystycznego wyrazu.

Przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe za pierwsze trzy miejsca oraz wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej. Decyzja jury jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie.

słoik z monetami

Photo by Towfiqu barbhuiya on Unsplash