Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
student
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Jerzy Czogała

Jest emerytowanym inżynierem elektrykiem. Jego pasją jest historia Śląska, szczególnie Katowic. Dzięki niemu na UTW powołane zostało Koło Historyczne, które prowadzi z wielkim zaangażowaniem. Nawiązał ścisłe kontakty z Instytutem Historii Uniwersytetu Śląskiego, z Instytutem Pamięci Narodowej, z Muzeum Historii Katowic. Pracownicy tych instytucji prowadzą dwa razy w miesiącu ciekawe wykłady dla kilkudziesięcioosobowej grupy członków koła i innych słuchaczy UTW. Jest autorem gry historycznej o mieście Katowice, która spotkała się z wielkim zainteresowaniem starszych mieszkańców Katowic. Ponadto jest koordynatorem projektu „Kaj te czasy Wracajmy do korzeni” Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, który dotyczy kultury Śląska. Mieszka w Katowicach.
img

Danuta Kogutowa

Jest najstarszą słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jako pasjonatka brydża od lat prowadzi grupę brydża. Z jej inicjatywy nawiązano kontakt ze studentem Politechniki Śląskiej, który zorganizował dla tej grupy regularny kurs brydża sportowego. Czuwa nad rozgrywkami brydża naszych słuchaczy. Dwukrotnie zorganizowała turnieje brydżowe dla UTW z Rybnika i z UTW w Uniwersytecie Śląskim. Jest miłośniczką teatru i regularnie uczęszcza do teatru. Jest osobą bardzo pogodną i bardzo życzliwą. Mieszka w Katowicach.
img

Renata Zalejska

Jest magistrem filologii polskiej, emerytowanym nauczycielem języka polskiego. Od wielu lat, wraz z mężem uczestniczą w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Śląskim. Prowadzi ona na UTW warsztaty literackie, które skupiają miłośników słowa – osoby piszące zarówno wierszem jak i prozą. Wiersze uczestników tych warsztatów były drukowane w piśmie Seniorzy, którego Pani Renata jest współautorem. Pod jej kierunkiem i reżyserią, dwukrotnie uczestnicy warsztatów prezentowali inscenizację na temat przyjaźni, na temat przeżyć związanych z literaturą. Uczy się języka angielskiego. Mieszka w Bytomiu.
img
return to top