Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
student
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Pomoc psychologiczna na UŚ

Jeżeli jesteś studentem lub doktorantem Uniwersytetu Śląskiego, możesz skorzystać z nieodpłatnej uczelnianej pomocy psychologicznej. W Centrum Obsługi Studentów zatrudnieni są psychologowie, do których możesz zgłosić się na konsultację. Jeżeli doświadczasz trudności, z którymi ciężko jest Ci sobie poradzić, w pierwszej kolejności warto poszukać informacji na ich temat. Zapraszamy do zapoznania się z artykułami dostępnymi w serwisie www.wiecjestem.us.edu.pl, w którym są przedstawione najczęstsze problemy, z jakimi zmagają się młodzi ludzie, oraz propozycje, jak tym problemom stawiać czoła. Jeśli jednak czujesz, że  sam nie poradzisz sobie z problemem i chciałbyś omówić go ze specjalistą, skontaktuj się z nami poprzez e-mail: psycholog@us.edu.pl, by ustalić termin spotkania.

Do psychologa możesz zgłosić się właściwie w każdej sytuacji, gdy masz poczucie, że rozmowa mogłaby Ci pomóc. Szczególnie rozważ taką możliwość, gdy:

  • przeżywasz problemy natury osobistej;
  • czujesz, że Twoje relacje interpersonalne i społeczne nie są satysfakcjonujące;
  • jesteś w stanie kryzysu emocjonalnego, przeżywasz rozterki, doświadczyłaś/eś istotnej straty bądź odczuwasz zniechęcenie wobec siebie i innych;
  • masz problem z samooceną, motywacją, nie jesteś zadowolona/y ze swoich dotychczasowych osiągnięć, jakość Twojego życia nie jest zadowalająca;
  • doświadczasz trudności w życiu intymnym lub problemów z określeniem tożsamości psychoseksualnej;
  • masz złe samopoczucie i podejrzewasz, że stan ten może się utrzymywać, pogłębiać.

Opinie w sprawie indywidualnego dostosowania studiów (IDS)

Jeżeli jesteś studentem z niepełnosprawnością i potrzebujesz opinii psychologicznej na potrzeby IDS, również zgłoś się do nas. Sprawy związane z opiniodawstwem na potrzeby organizacji i dostosowania studiów traktujemy priorytetowo.

Nasz zespół

W siedzibie Rektoratu UŚ możesz spotkać się z psychologami/psychoterapeutami zatrudnionymi w Centrum Obsługi Studentów. Dla osób studiujących na UŚ w Cieszynie istnieje możliwość konsultacji z psychologiem, w sali nr 9 w budynku głównym. Chcąc skorzystać z pomocy danego specjalisty, napisz e-mail z prośbą o ustalenie terminu spotkania.

Konsultacja z lekarzem psychiatrą

W szczególnych przypadkach w Centrum Obsługi Studentów możesz także skorzystać z pomocy lekarza psychiatry. Taka pomoc dostępna jest dla osób, które korzystają ze stałego wsparcia psychologa w COS. Jeżeli psycholog prowadzący uzna, że zachodzi potrzeba konsultacji psychiatrycznej, może skierować Cię na wizytę do lekarza psychiatry.

Uwaga! Jeżeli doświadczasz poważnego kryzysu lub stosujesz farmakoterapię z powodu rozpoznanych zaburzeń psychicznych, zalecamy Ci jak najszybszy bezpośredni kontakt z dotychczasowym psychologiem, psychoterapeutą lub lekarzem prowadzącym. W sytuacjach zagrożenia życia zgłoś się do najbliższego szpitala. W nagłych sytuacjach, możesz szukać pomocy także w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej. Centrum Obsługi Studentów oferuje wsparcie w procesie studiowania, nie może jednak zastąpić specjalistycznej opieki medycznej. Staramy się ustalać jak najbliższe terminy konsultacji, jednak pisząc do nas, musisz liczyć się z kilkudniowym czasem oczekiwania.

Pomoc psychologiczna

mgr Agnieszka Wiszniewicz

psycholożka, seksuolożka

kontakt: psycholog@us.edu.pl
ul. Bankowa 12, parter,
Studencka Strefa Aktywności,
pok. 0.7
img

mgr Agnieszka Śliwa

psycholog

kontakt: psycholog@us.edu.pl
ul. Bankowa 12, parter, Studencka Strefa Aktywności
img

mgr Małgorzata Balewska

psycholog

kontakt: psycholog.cieszyn@us.edu.pl
ul. Bankowa 12, parter, Studencka Strefa Aktywności, pok. 0.5

 

img

mgr Dorota Rzendkowska

psycholożka, psychoterapeutka w trakcie szkolenia

kontakt: psycholog@us.edu.pl
ul. Bankowa 12, parter, Studencka Strefa Aktywności, pok. 0.7

 

img

mgr Dominika Wójtowicz

psycholog

kontakt: psycholog@us.edu.pl
ul. Bankowa 12, parter, Studencka Strefa Aktywności, pok. 0.7
img

dr Magdalena Bolek-Kochanowska (czasowo nieobecna)

psycholog, adiunkt na Wydziale Nauk Społecznych UŚ, redaktor naczelna Studenckiego Serwisu Rozwoju Więc Jestem!

kontakt: psycholog@us.edu.pl
ul. Bankowa 12, parter, Studencka Strefa Aktywności, pok. 0.7
img
return to top