student
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Julia Hawlena

Grupa Młodzi Naukowcy (10-12 lat), Uniwersytet Śląski Dzieci

W wieku 7 lat zdobyła Kartę pływacką, a już w wieku 10 lat zajęła II miejsce w Mikołajkowych Zawodach Pływackich w stylu grzbietowym. Oprócz tego trenowała judo – zdobyła zielony pas (3 kyu) oraz zajęła kilkukrotnie I miejsca w zawodach, m.in. w Mistrzostwach Będzina  (2014, 2015, 2017). Zwycięskie były również jej udziały w zawodach narciarskich i snowboardowych. Brała udział w różnych konkursach m.in. w turniejach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w licznych konkursach plastycznych o zasięgu krajowym i regionalnym, otrzymując wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezdroża fantazji”. Jak sama mówi, jej największym osiągnięciem jest rozpoczęcie nauki jazdy konnej – skoki przez przeszkody i być może dlatego cytat, jaki wybrała mówi o tym, że: „jeśli się cofasz to tylko po to, aby wziąć rozbieg”. Jej zainteresowania i pasje to jazda konna, podróże, snowboard, języki obce, lekkoatletyka.

img

Karolina Michalik

Grupa Odkrywcy (7-9 lat), Uniwersytet Śląski Dzieci

Może pochwalić się występami w ramach Małej Akademii Teatru i Tańca Flooreski  Uniwersytetu Śląskiego Dzieci. Wystąpiła już w roli Kota Dziwaka w spektaklu „Alicja po drugiej stronie lustra”, jako Królowa i Studentka w spektaklu „Mały Książę” oraz jako Pippi Langstrumpf z okazji Dnia Dziecka na rynku w Katowicach (2016). Wzięła też udział w bajkowym pokazie mody w ramach Laboratorium Ekspresji Dziecięcej Uniwersytetu Śląskiego Dzieci (2015). Uprawia sportowo pływanie, posiada licencję sportową PZP. Jest laureatką konkursów matematycznych i recytatorskich na poziomie szkolnym i międzyszkolnym. Jej wiersz został opublikowany w XIII tomie Antologii Poezji Dziecięcej

img

Iza Swinarew

Grupa Poszukiwacze (5-6 lat), Uniwersytet Śląski Dzieci

Każde osiągnięcie jest dla niej tym największym, a zdobyła m.in. pięć medali za ukończenie terenowych biegów z przeszkodami Runmageddon na dystansie kids, medale za zawody pływackie, medale za zawody rowerowe, dyplomy za różnoraką działalność plastyczną, trzecie miejsce w konkursie recytatorskim, a szczególne były występy dla rodziców na scenie w tańcu z grupą Stage Art Dance Studio. Jej pasje to przede wszystkim sport – biegi przeszkodowe, pływanie, łyżwy, rower, narty, rolki i hulajnoga, a poza tym wszelkie prace plastyczne różnymi technikami oraz odkrywanie świata nauki.

img

Ireneusz Szarszaniewicz

Wziął udział w Śląskim Festiwalu Nauki  oraz w projekcie Uniwersytetu Śląskiego „Podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku”. Uzyskał dwukrotnie I miejsce w konkursie „Smyczkiem śpiewanie”, I miejsce na XX Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, Wyróżnienie w konkursie Mysłowice Mają Talent, I miejsce w Międzyszkolnym konkursie plastyczno-technicznym „Pacynka – przyjaciel dziecka”. Występował w Filharmonii Śląskiej i NOSPR. Jego pasje to skrzypce oraz występy teatralne, nic więc dziwnego, że uważa, iż to praktyka czyni mistrza.