Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
student

Kamil Kozakowski

Doktorant IV roku kulturoznawstwa w Zakładzie Teorii i Historii Kultury na Wydziale Filologicznym UŚ. Współpracuje ze Szkołą Języka i Kultury Polskiej UŚ. Prowadził wykłady podczas Letniej szkoły języka i kultury polskiej („Od Herdera do Wiedźmina: słowiańszczyzna w polskiej kulturze”). Wspólnie z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Katowicach realizował projekt „Wolontariat na rzecz dziedzictwa kulturowego”. Jest współorganizatorem i koordynatorem podręcznika poświęconego wolontariatowi na rzecz dziedzictwa kulturowego. Autor powieści „Pamiętniki Gaudiego”. Zajmuje się również animacją kultury. Przeprowadzał warsztaty kulturowe dla studentów i licealistów (np. „Kontakt z kulturą: Kulturoznawcy i świadome podróżowanie”, „Fantastyczna historia kultury”). Przygotował scenariusze spektakli teatralnych – „Dzień targowy” (2015), „Ochabska Wilijo” (2014).  Współpracuje z portalami internetowymi i czasopismami jako autor recenzji teatralnych oraz pisze teksty dotyczące historii i kultury. W 2015 roku brał udział w projekcie społecznym „Sąsiedzi”, który miał na celu przeprowadzenie wywiadów z mieszkańcami Katowic  na temat szeroko rozumianej lokalności, oraz zebranie materiałów na temat katowickiego  śródmieścia w celu rekonstrukcji lokalnych historii. Autor licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych (np. „Whisky i smoking jako narzędzia etnografa i antropologa. Jan Czekanowski w służbie jego książęcej mości”, „Gruzja w polskiej kulturze romantycznej”). Współredaktor monografii naukowej „Etno-grafie, kulturo-grafie” (2018). Brał udział w międzynarodowych, zagranicznych konferencjach (np. „Kulturowa historia podróżowania”, „Conference of Young Slavist in Prague”, „Orient in Literature – Literature of the Orient. Sources & Inspirations”), a także zajmował się ich organizacją (np. „Etno-grafie, kulturo-grafie”, „Joga w kontekstach kulturowych”). Członek Koła Naukowego Doktorantów Kulturoznawstwa.

Zainteresowania i pasje: poza zainteresowaniami naukowymi, jest wielkim miłośnikiem piłki nożnej, książek, podróży i gier wideo. Lubi również biegać. Wierny kibic klubu FC Barcelona.

Powyższe informacje nie obejmują całej działalności danej osoby i zostały opublikowane w ramach konkursu JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego. Dane pochodzą z czerwca 2019 r.

 

img
[myprefix_functional_icons print_icon=”yes”]
return to top