Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
student

Krzysztof Kasperek

Student II roku pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UŚ. Od pięciu lat jest liderem grupy dzieci i młodzieży w Związku Harcerstwa Polskiego. Rok temu zrealizował projekt edukacyjny obozu na Islandię „Wyprawa do Krainy Lodu i Ognia”, dotyczący edukacji globalnej i ochrony środowiska. Brał udział w projekcie szkoleniowo-edukacyjnym „Dreamcraft”, organizując z ludźmi z całej Polski wyprawę na Kubę. Zorganizował w miejscowości Minas de Matahambre akcję wolontariacką dla dzieci ulicy. Zajmuje się wspieraniem, koordynacją pracy, rozwojem i motywacją kadry wychowawczej ZHP. Przez rok organizował w ramach stałego wolontariatu razem z młodzieżą z Katowic zajęcia animacyjne dla dzieci z Domu Dziecka „Zakątek” oraz wspierał działania hospicyjne.  Posiada kwalifikacje do prowadzenia placówek letniego i zimowego wypoczynku dzieci.  Jest współautorem działań w zakresie edukacji regionalnej, prowadzi Harcerskie Muzeum Etnograficzne w Katowicach.  Praktycznie doświadczenie pedagogiczne zdobył w „Bukowym Domu”, czyli w naturalnym przedszkolu i szkole wspierając indywidualnie rozwój każdego ucznia oraz organizując warsztaty wychowawcze dla rodziców. Posiada certyfikat ukończenia kursu członków trenerskich zespołów NGO. Brał udział w szkoleniu z „Porozumienia bez Przemocy” oraz „Wychowania bez porażek” Thomasa Gordona. Uzyskał nagrodę „Niezwyczajny 2018” w plebiscycie instruktorskimi ZHP. Ukończył studia licencjackie na kierunku współczesne stosunki międzynarodowe, a w międzyczasie uzyskał tytuł technika realizacji dźwięku.

Zainteresowania i pasje: pedagogika Marii Montessori, psychologia dziecięca, leśne przedszkola, stosunki międzynarodowe, podróże, blogowanie.

Powyższe informacje nie obejmują całej działalności danej osoby i zostały opublikowane w ramach konkursu JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego. Dane pochodzą z czerwca 2019 r.
img
[myprefix_functional_icons print_icon=”yes”]
return to top