Koncert i zbiórka darów podczas koncertu w Chorzowskim Centrum Kultury

22.03.2023 - 13:08, aktualizacja 22.03.2023 - 13:08
Redakcja: nk

2 kwietnia o godz. 17 w Chorzowskim Centrum Kultury (przy ulicy Henryka Sienkiewicza 3) odbędzie się koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu Zespołu Zbrucz z Tarnopola. Członkowie zespołu oprócz aktywności artystycznej są jednocześnie zaangażowani w działalność wolontariacką, związaną z pomocą humanitarną realizowaną na terenie Ukrainy i kierowaną zarówno do walczących ukraińskich żołnierzy, jak i ludności cywilnej.

Przed koncertem i podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka darów, które zostaną przewiezione do Centrum Wolontariatu w Tarnopolu, a następnie przekazane osobom, które w sposób szczególny doświadczają konsekwencji wojny w Ukrainie (walczący żołnierze oraz osoby cywilne – osierocone dzieci, ludzie niepełnosprawni, ludzie, którzy ze względu na podeszły wiek i stan zdrowia nie są w stanie opuścić terenów przyfrontowych).

Zachęcamy do uczestnictwa w koncercie i zbiórce darów.

plakat z listą rzeczy objętych zbiórką w barwach flagi Ukrainy