[ODWOŁANA] Konferencja pt. „Hydrogeologia obszarów zurbanizowanych i uprzemysłowionych”

20.01.2020 - 09:49, aktualizacja 26.05.2020 - 15:01
Redakcja: MS
Tagi: hydrologia, konferencja
Uwaga: W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną wydarzenie zostało odwołane.

Instytut Nauk o Ziemi Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego oraz Stowarzyszenie Hydrogeologów Polskich organizują III ogólnopolską konferencję pt. „Hydrogeologia obszarów zurbanizowanych i uprzemysłowionych”, która połączona będzie z jubileuszem 45-lecia hydrogeologii w Uniwersytecie Śląskim oraz jubileuszem 45-lecia pracy na Uniwersytecie Śląskim prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka – rektora UŚ oraz dr. hab. Andrzeja Witkowskiego, prof. UŚ.

Wydarzenie rozpocznie się 25 czerwca 2020 roku na Wydziale Nauk Przyrodniczych w Sosnowcu (ul. Będzińska 60), gdzie zostanie zorganizowana specjalna sesja jubileuszowa. 26 i 27 czerwca 2020 roku obrady będą się odbywały w Ustroniu. Przewidywana jest także wycieczka tematyczna połączona ze zwiedzaniem Browaru Zamkowego w Cieszynie. Proponowana problematyka konferencji:
  • metody oceny podatności wód podziemnych,
  • nowe metody i techniki w badaniach wód podziemnych,
  • odwodnienia budowlane i kopalniane,
  • eksploatacja wód podziemnych i ich monitoring,
  • zasoby wód podziemnych i ich ochrona,
  • analiza ryzyka w procesie ustanawiania strefy ochronnej ujęć wód podziemnych,
  • zanieczyszczenie wód podziemnych i problemy w identyfikacji ich źródeł, remediacja środowiska gruntowo-wodnego,
  • wpływ zmian klimatycznych na wody podziemne,
  • prezentacja międzynarodowych projektów hydrogeologicznych realizowanych w Polsce.
Zgłoszenia udziału w konferencji przyjmowane są do 31 stycznia 2020 roku. Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie konferencji.