25.10.2023 - 09:40, aktualizacja 25.10.2023 - 09:40
Redakcja: nk

„Mały antropocen. Rola literatury dla dzieci i młodzieży w zielonej edukacji humanistycznej” to konferencja naukowa organizowana przez Interdyscyplinarne Centrum Badań nad Edukacją Humanistyczną UŚ.

Wydarzenie odbędzie się 1 grudnia 2023 roku w formie hybrydowej.

Konferencja będzie okazją do refleksji nad antropocenem, definiowanym jako epoka, w której człowiek stał się czynnikiem geologicznym, odciskającym piętno na naszej planecie. Antropocen przez badaczy rozumiany jest nie tylko jako moment destabilizacji życia na Ziemi, ale także okres, w którym obowiązujące kategorie porządkujące dotąd świat okazują się nieaktualne i pilnie domagają się dopowiedzeń.

Konferencja jest kierowana do badaczy zajmujących się humanistyką/edukacją środowiskową, dydaktyków, pedagogów, kulturoznawców oraz nauczycieli zainteresowanych przemianami ekoświadomości młodych odbiorców literatury.

Propozycje wystąpień należy przesłać do końca października 2023 roku.

Szczegółowe informacje, w tym formularz zgłoszeniowy, znajdują się na stronie Wydziału Humanistycznego.