„Poczuj Bluesa” w Sosnowcu – pokaz filmu i panel dyskusyjny

12.02.2024 - 11:08, aktualizacja 12.02.2024 - 11:08
Redakcja: nk

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu zaprasza w czwartek 29 lutego o godz. 18.00 do Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) na pokaz filmu dokumentalnego o muzyce bluesowej pt. Poczuj Bluesa.

„Jeśli spojrzeć na liczbę festiwali bluesowych w Polsce, to wydawać by się mogło, iż jest to gatunek popularny w naszym kraju. Ale czy tak naprawdę jest? Co stanowi istotę bluesa, dlaczego artyści grają ten rodzaj muzyki, choć nie zawsze idzie to w parze z komercyjnym sukcesem? Postanowiłem przyjrzeć się temu bliżej i w efekcie powstał film dokumentalny, na który składają się fragmenty wywiadów, które przeprowadziłem z naszymi lokalnymi muzykami, dziennikarzami i propagatorami bluesa” – mówi pomysłodawca i inicjator wydarzenia Michał Starzyński.

Po prezentacji filmu odbędzie się panel dyskusyjny. O kondycji i stanie „polskiego bluesa” rozmawiać będą zaproszeni goście:

Rafał „Chiro” Chirowski – dziennikarz i prezenter radiowy związany z Radiem Katowice. Muzyk i autor tekstów, choć sam woli określenie pseudograjek-wierszokleta. Gitarzysta i wokalista zespołu KSW 4 Blues.

Bogdan Rumiak – miłośnik muzyki bluesowej. Promotor i organizator wielu koncertów i festiwali, m.in. Żorskiego Amoku Bluesowego. Gitarzysta i wokalista zespołu BR BAND.

Michał Starzyński – absolwent dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego. Pasjonat muzyki bluesowej. Bloger i konferansjer, założyciel profilu Bluesobrzmienie. Społecznik, wiceprezes Stowarzyszenia Cała Naprzód.

Wszyscy zainteresowani otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu mogą zapisać się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzić Zagłębiowską Mediatekę w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).