Premiera spektaklu teatralnego pt. „Odpowiedź: TLEN”

24.05.2022 - 10:51, aktualizacja 24.05.2022 - 10:51
Redakcja: nk

Latający Teatr Szybko działający przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach zaprasza na premierę sztuki teatralnej pt. „Odpowiedź: TLEN”. Spektakl odbędzie się 2 czerwca 2022 roku o godzinie 18.00 w Miejskim Domu Kultury „Szopienice – Giszowiec” w Katowicach przy ul. Hallera 28.

Premiera jest zwieńczeniem ponad dwuletniej pracy grupy teatralnej studentów Uniwersytetu Śląskiego.

„Bo każdy może być biorcą tlenu, ale nie każdy może być jego dawcą”.

Chłopak z prowincjonalnego miasteczka. Inteligentna tykająca bomba. Kobieta w lnianej sukience o niezwykłej wrażliwości. Dobry przyjaciel z baru. Córka wychowana przez matkę. Golfista bez piłeczki. Szaleniec z kamienicy obok. Każdy.

Stara fotografia pokolenia, w którym każdy jest beztlenowcem wypełnionym tlenem po brzegi.

Scenariusz powstał na podstawie fragmentów sztuki „Tlen” Iwana Wyrypajewa. To artysta, dramaturg, reżyser teatralny i filmowy doceniany przez krytyków i publiczność na całym świecie. Pochodzi z Rosji, od kilku lat mieszka i tworzy w Polsce, a 21 maja 2022 roku otrzymał polskie obywatelstwo.

Wstęp wolny.

Realizatorzy i obsada

Scenariusz i reżyseria: Anna Borkowska

Muzyka: Artur Mendera