Spotkanie na platformie Zoom z prof. Cristianem Vaccarim

12.10.2023 - 13:57, aktualizacja 12.10.2023 - 13:59
Redakcja: nk

W czwartek 9 listopada br. o godz. 17:15 zapraszamy na spotkanie na platformie Zoom z prof. Cristianem Vaccarim (Uniwersytet Loughborough).

Media społecznościowe na nowo określają sposoby angażowania się obywateli w informacje polityczne i że ogólnie zmiany te mają pozytywne konsekwencje dla uczestnictwa politycznego i równości w zachodnich demokracjach. Poprzez umożliwienie użytkownikom spotkania się z komunikatami politycznymi, które wzmacniają ich poglądy, ułatwienie przypadkowego narażenia się na wiadomości polityczne i narażanie wyborców na mobilizację wyborczą, media społecznościowe wnoszą pozytyw Co więcej, te doświadczenia polityczne nie tylko przynosi korzyści ćpunom politycznym, ale także zwiększa udział szczególnie wśród mniej zaangażowanych obywateli. Podczas gdy media społecznościowe mogą być częścią wielu współczesnych problemów w społeczeństwie demokratycznym, wydają się być częścią rozwiązania co najmniej dwóch ważnych demokratycznych chorób – odłączenia obywateli od polityki i nierówności pomiędzy tymi, którzy decydują się na głos, a tymi, którzy wolą milczeć.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej Uniwersytetu Śląskiego.

Link do spotkania dostępny będzie w dniu wydarzenia.