III miejsce podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Aerobiku Sportowym

16.04.2024 - 09:10 aktualizacja 16.04.2024 - 09:10
Redakcja: nk
zawodniczki oraz trenerka pozujące do zdjęcia z dyplomami, medalami i pucharem

Z przyjemnością ogłaszamy, że reprezentacja Uniwersytetu Śląskiego w aerobiku sportowym w składzie: Sandra Seweryn, Maja Karwowska, Agata Maćkowska, Polina Holovko i Martyna Szerszeń zdobyła III miejsce, rywalizując z 15 uczelniami z całej Polski.

Zawody odbyły się w dniach 11–13 kwietnia w Łodzi, gdzie organizatorem była już po raz drugi Politechnika Łódzka. Nasze zawodniczki znalazły się na podium w klasyfikacji generalnej – najważniejszej w całej rywalizacji uczelni wyższych. Składową na uzyskanie takiego wyniku w klasyfikacji generalnej jest najwyższe miejsce solistki i zespołu. Największa rywalizacja była jak zawsze w kategorii solo women, gdzie uczelnia miała trzy zawodniczki: naszą debiutantkę Polinę, która zajęła wysokie XIV miejsce, Maję, która zajęła IX miejsce, oraz Sandrę – pretendentkę na złoty medal, ubiegłoroczną wicemistrzynię Polski, która utrzymała swoją pozycję i nadal jest wicemistrzynią Polski w sezonie 2023/2024.

W kategorii zespołów wystąpiło trio w składzie: Polina, Martyna i Agata. Zawodniczki zajęły II miejsce. W swoim składzie zespół miał dwie debiutantki: Polinę i Martynę, natomiast Agata w poprzednim sezonie rywalizowała w kategorii solo.

Z całego serca gratulujemy zawodniczkom i życzymy powodzenia w dalszych rywalizacjach!

Trenerką sekcji jest mgr Katarzyna Ostrowska z Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ.

zawodniczki i trenerka pozują na siedząco do zdjęcia, przed nimi puchar otoczony medalami zawodniczki wykonujące ćwiczenia gimnastyczne