III edycja ogólnopolskiego konkursu na esej geopolityczny

14.03.2022 - 10:41, aktualizacja 14.03.2022 - 10:41
Redakcja: nk
plakat informacyjny

Interesujesz się współczesną geopolityką? Weź udział w ogólnopolskim konkursie na esej geopolityczny, organizowanym już po raz trzeci przez Polskie Towarzystwo Geopolityczne Oddział Chełm, Katedrę Stosunków Międzynarodowych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie oraz Studenckie Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych.

Konkurs zostanie rozegrany w dwóch kategoriach: uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci. Polega na napisaniu eseju na jeden z poniższych tematów:

• Warunki geograficzno-środowiskowe jako determinanta dawnych i współczesnych działań militarnych
  • Dokąd zmierzasz, Rosjo? Przyszły kształt Federacji Rosyjskiej we współczesnej myśli geopolitycznej
  • Broń nuklearna – broń zwycięzców czy przegranych?
  • Geopolityczne przebudzenie Europy – gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy?
  • Białoruś u boku Rosji – co dalej?

Eseje można nadsyłać pocztą tradycyjną, pocztą e-mail na adres: isurowiec@pwszchelm.edu.pl (jako plik pdf) lub dostarczyć osobiście na adres: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, PTG Oddział Chełm, ul. Pocztowa 54, pok. 209. Na kopercie lub w tytule wiadomości e-mail należy umieścić adnotację „Konkurs na esej”.

Prace przyjmowane są do 25 kwietnia 2022 r. do godz. 15.00.

Szczegółowe informacje dot. konkursu znajdują się na stronie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.