Konkurs Direction: Space zainicjowany przez dr. Sławosza Uznańskiego

02.10.2023 - 09:44, aktualizacja 02.10.2023 - 09:44
Redakcja: nk
plakat informacyjny ze zdjęciem fragmentu powierzchni Ziemi

Fundacja Empiria i Wiedza oraz Fundacja New Space zapraszają do udziału w konkursie Direction: Space, organizowanym w partnerstwie z inicjatywą Europejskiej Agencji Kosmicznej Direction Earth/Space, Europejską Organizacją Badań Jądrowych CERN i studiem Science Now. Patronatu honorowego konkursowi udzielili: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Bank Gospodarstwa Krajowego i Polska Agencja Kosmiczna.

Pomysłodawcą konkursu jest dr Sławosz Uznański – astronauta projektowy Europejskiej Agencji Kosmicznej, który obecnie przygotowuje się do lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Konkurs kierowany jest do studentek i studentów I, II i III stopnia, także kierunków, które na co dzień nie są kojarzone z kosmosem. Zadaniem kilkuosobowych zespołów będzie przygotowanie i zgłoszenie swojego projektu badawczego, którego przeprowadzenie w prawdziwych kosmicznych warunkach na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej będzie niezbędne, ciekawe oraz inspirujące dla otoczenia.

Uczestniczki i uczestnicy dzięki konkursowi nie tylko będą mieli szansę współpracować z uznanymi ekspertami czy odwiedzić ESA i CERN. Direction: Space zapewni im możliwość poszerzenia wiedzy i kompetencji oraz poznania sektora kosmicznego, który w ostatnich latach przeżywa w naszym kraju dynamiczny rozwój, stając się jedną z kluczowych gałęzi gospodarki, a także zaczyna otwierać się jeszcze szerzej na młodych pasjonatów z różnych dziedzin.

Nabór zgłoszeń potrwa do 10 listopada br.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Direction: Space oraz Direction Earth/Space.