Nabór zgłoszeń do 5. ŚFN za nami!

12.11.2020 - 14:03, aktualizacja 13.11.2020 - 09:48
Redakcja: nk

Nabór aktywności do programu 5. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE dobiegł końca. Biuro organizacyjne otrzymało aż 432 propozycje aktywności, w tym 93 stanowiska pokazowe, 88 warsztatów, 193 wykłady, 28 wystaw oraz 30 innych aktywności. To doskonały fundament do dalszych prac nad kolejną edycją wydarzenia.

Organizatorzy ŚFN są tym bardziej wdzięczni za odzew, że od kilku dni informowali o trudnej konieczności przesunięcia pierwotnego terminu 5. ŚFN KATOWICE i o podjęciu poszukiwań nowego terminu. Liczba zgłoszeń, które pojawiały się w ostatnich dniach, nie malała – przeciwnie, wyraźnie rosła. To dowodzi, że Śląski Festiwal Nauki KATOWICE jest wydarzeniem potrzebnym i dającym poczucie więzi wspólnocie akademickiej tworzących go uczelni.

Niezależnie od ostatecznej daty festiwalu, rozpoczęły się prace nad przesłanymi propozycjami. Niebawem można się więc spodziewać kontaktu ze strony koordynatorów merytorycznych oraz producentów obszarów wiedzy, którzy będą starali się doprecyzować ewentualne wątpliwości co do przesłanych aktywności. Ważne jest również to, że istnieje duże prawdopodobieństwo uruchomienia naboru uzupełniającego po ustaleniu ostatecznego terminu 5. ŚFN.