Studenci dla klimatu – badania dot. edukacji klimatycznej

20.01.2023 - 17:33, aktualizacja 20.01.2023 - 17:33
Redakcja: nk
plakat informacyjny ze zdjęciem studentki i studenta siedzących na trawie i spoglądających w stronę trzeciej osoby stojącej obok

Czy tematyka związana ze zmianami klimatu jest dla Ciebie ważna? Czy liczba poruszanych problemów dotyczących klimatu i środowiska w toku edukacji wyższej jest odpowiednia? Czy zagadnienia kryzysu klimatycznego są merytorycznie związane z kierunkiem Twoich studiów? Czy chciałbyś/chciałabyś, aby na Twoim kierunku studiów wprowadzono osobny przedmiot związany z kryzysem klimatyczno-ekologicznym? Na te pytania będzie można odpowiedzieć w ramach badań „Studenci dla klimatu”, obejmujących tematykę realizacji edukacji klimatycznej na studiach. Potrwają one do końca stycznia 2023 roku.

Ankieta znajduje się pod linkiem. Wypełnienie jej zajmie ok. 15 minut.

Badania prowadzą dr Anna Guzy i dr Magdalena Ochwat z Interdyscyplinarnego Centrum Badań nad Edukacją Humanistyczną Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w ramach wyszehradzkiego projektu pt. „Edukacja humanistyczna V4 dla klimatu. Rozpoznania – dobre  praktyki – rekomendacje” we współpracy z punktem EUROPE DIRECT Śląskie – członkiem sieci Europe Direct w Polsce.