Ważna informacja o noclegach w DS i DA

19.10.2020 - 15:08, aktualizacja 12.11.2020 - 15:15
Redakcja: MP3

Ze względu na rosnącą ilość zakażeń COVID-19 i wprowadzenie na Uniwersytecie Śląskim drugiego poziomu zagrożenia epidemicznego, korzystanie z pobytów krótkoterminowych, tzw. doraźnych, jest możliwe wyłącznie w związku z koniecznością realizacji zajęć dydaktycznych w formie kontaktowej.

Osoby chcące skorzystać z takiej opcji, zgłaszając się do domu studenckiego lub domu asystenta powinny wykazać, że w tym czasie będą uczestniczyły w zajęciach kontaktowych. Potwierdzeniem udziału w nich może być np. mail z informacją o zajęciach kontaktowych, aktualny plan zajęć czy harmonogram zjazdów.

Ponadto, odpowiadając na pytania o możliwość czasowego opuszczania akademików przez mieszkańców np. wyjazdy na weekendy informujemy, że obecnie nie istnieją ograniczenia w tym zakresie (oczywiście z wyjątkiem potencjalnych osób objętych kwarantanną). Po powrocie do akademika konieczne jest jednak ponowne złożenie oświadczenia „covidowego”.

Jednocześnie przypominamy, że dla zminimalizowania zagrożeń dla zdrowia i życia do odwołania obowiązuje zakaz odwiedzin przez osoby niemieszkające w danym akademiku lub domu asystenta.