Zrozumieć Unię Europejską – spotkanie w ramach projektu „Dyplomacja w działaniu”

06.05.2024 - 09:10, aktualizacja 06.05.2024 - 09:12
Redakcja: nk

Fundacja Dyplomacji Przyszłości, prowadzona przez studentki i studentów Uniwersytetu Śląskiego oraz Młodzieżowej Rady Miasta Chorzów, zaprasza do udziału w spotkaniu pn. „Zrozumieć Unię Europejską” – czwarte wydarzenie w ramach projektu „Dyplomacja w działaniu”.

Podczas wydarzenia osoby uczestniczące będą mogły poczuć się jak posłanka/poseł do Parlamentu Europejskiego lub ministra/minister, uczestnicząc w symulacji obrad Parlamentu Europejskiego, Rady Unii Europejskiej oraz w trialogu. Dodatkowo będzie to okazja do świętowania 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz Dnia Europy upamiętniającego podpisanie deklaracji Schumana.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 16 maja w godz. 11:00–14:30 w Urzędzie Miasta Chorzów. Zapisy odbywają się przez formularz.

Szczegóły na stronie Fundacji Dyplomacji Przyszłości.

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w ramach programu Europejski Korpus Solidarności.