Relacja ze spotkania z JM Rektorem ws. składania postulatów Ministrowi Nauki

28.02.2024 - 13:03 aktualizacja 28.02.2024 - 13:03
Redakcja: nk
dłonie kilku osób złączone jedna na drugiej

W miniony wtorek 27 lutego w Klubie Rawa, na poddaszu centrum kreatywności i coworkingu spinPLACE, społeczność studencka i doktorancka spotkała się z JM Rektorem. Podczas rozmowy moderowanej przez przewodniczącego Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego omówiłyście/omówiliście ponad 50 przekazanych przez Was postulatów odnoszących się do warunków studiowania.

Była to okazja, by poruszyć z JM Rektorem kwestie dotyczące m.in. świadczeń socjalnych, infrastruktury uczelni, w tym domów studenckich i obiektów sportowych, udogodnień w kampusach uczelni, transportu na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, jakości kształcenia i innowacji w dydaktyce, rozwoju naukowego, polityki równościowej, wsparcia psychologicznego, komunikacji wewnętrznej, a także praktyk studenckich. W trakcie spotkania zostały też przedstawione plany Rady Młodych Europejskiego Miasta Nauki, które zostaną zrealizowane w Uniwersytecie Śląskim.

Dziękujemy za Waszą niezwykłą otwartość i zaangażowanie oraz tak liczny udział w spotkaniu! Za sprawą Waszych głosów udało się zdiagnozować pierwsze usprawnienia, które są możliwe do wprowadzenia w Uniwersytecie Śląskim. Sprawy, do których rozwiązania konieczne jest wsparcie Ministra Nauki Dariusza Wieczorka, zostaną przedstawione na spotkaniu z Ministrem, które odbędzie się 27 marca br.

W najbliższych dniach będziemy konsultować z Wami listę postulatów ogólnopolskich oraz wstępną lista rozwiązań uniwersyteckich. Jeszcze raz dziękujemy za to, że tak chętnie zgłaszałyście/zgłaszaliście swoje postulaty, i zachęcamy, abyście dzieliły/dzielili się z nami kolejnymi pomysłami – przekazujcie je na adres glos.studencki@us.edu.pl bądź Samorządowi Studenckiemu.