Szkoła Doktorska

Źródłoznawstwo we współczesnych badaniach historycznych

Wydział Nauk Społecznych, ul. Bankowa 11, Katowice, sala nr 136
16 maja 2024 r., godz. 17.30

mgr Marek Jurkowski: „Specyfika materiału źródłowego a identyfikacja dynastycznych nazw miejscowości cesarstwa rzymskiego”

mgr Marta Szymańska: „Wykorzystanie źródeł archiwalnych w prozopografii na przykładzie badań nad korpusem dyplomatów Władysława IV Wazy”
23 maja 2024 r., godz. 17.30

mgr Beniamin Czapla: „Początki kolei w Poznaniu w świetle nowych źródeł. Nieznany epizod z działalności Henryka Nakwaskiego”

mgr Kamil Kołodziej: „Problemy badawcze i źródłowa dotyczące materii Wojska Polskiego w autonomicznym województwie śląskim od III powstania śląskiego do wybuchu II wojny światowej”

Opiekun seminarium: dr Dominika Rychel-Mantur

img

Seminarium odbywa się w ramach cyklu seminariów obszarowych doktorantów Szkoły Doktorskiej w roku akademickim 2023/2024. Do uczestnictwa w seminariach zapraszamy całą społeczność akademicką.
Więcej: https://us.edu.pl/szkola-doktorska/seminaria-obszarowe/