Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Przyrodniczych

Prof. Urszula Myga-Piątek wyróżniona Medalem imienia Jerzego Kondrackiego.

11.10.2021 - 14:06 aktualizacja 11.10.2021 - 14:11
Redakcja: szczepansamulewicz

Z wielką przyjemnością informujemy, że Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Geograficznego i Prodziekan Wydziału Nauk Przyrodniczych – Pani profesor Uniwersytetu Śląskiego Urszula Myga-Piątek została wyróżniona Medalem imienia Jerzego Kondrackiego za zasługi dla Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Medal jest wysokiej rangi odznaczeniem, przyznawanym od 1999 roku dla osób, które na trwałe zapisały się w historii WGSR UW. Decyzje w sprawie przyznania wyróżnienia podejmuje Rada Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW na wniosek kapituły, której przewodniczy prof. dr hab. Andrzej Richling.

Prof. Urszula Myga-Piątek otrzymała Medal podczas uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022, która odbyła się 28 września br. w Auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Ceremonia wręczenia Medalu odbyła się w obecności Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Warszawskiego prof. Alojzego Nowaka oraz wielu znamienitych gości.

Wygłaszając laudację, prof. Andrzej Richling wskazał na niezwykle bogaty dorobek publikacyjny i projektowy oraz rozpoznawalność efektów pracy badawczej prof. Urszuli Mygi-Piątek, a także podkreślił znaczenie wieloletniej i owocnej działalności Profesor Urszuli Mygi-Piątek na rzecz Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

fot. Jarosław Suchożebrski

return to top