Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Pierwsze nabory projektów mobilności artystów i pracowników sektora kultury w ramach drugiej edycji programu i-Portunus otwarte!

11.12.2020 - 11:49 aktualizacja 11.12.2020 - 11:49
Redakcja: Andrzej Szczurek
i-Portunus otwarte!

i-Portunus to pilotażowy program mobilności twórców i profesjonalistów sektora kultury realizowany w ramach programu Kreatywna Europa 2014–2020. Program powraca z opóźnieniem ze względu na pandemię COVID-19 – początkowo uruchomienie drugiej edycji pilotażu planowane było na wiosnę 2020 roku, stało się to jednak niemożliwe ze względu na rozwój pandemii i wprowadzony lockdown.

W ramach drugiej edycji pilotażu 9 grudnia 2020 zostały uruchomione pierwsze z planowanych naborów – są to konkursy skierowane do twórców i profesjonalistów sektora kultury związanych z dwoma obszarami:

Termin złożenia wniosku dla obu naborów upływa 28 lutego 2021.

Ponadto w ramach programu i-Portunus planowane jest otwarcie naborów w dziedzinach architektury, dziedzictwa kulturowego oraz drugi nabór w obszarze muzyki, a także program mobilności oparty na sieci instytucji goszczących.