absolwent

II edycja plebiscytu „Absolwent z Pasją”

Plebiscyt ma na celu promocję osiągnięć i niezwykłych pasji absolwentów Uniwersytetu Śląskiego wszystkich lat akademickich od początku powstania uczelni.

Druga edycja trwała od grudnia 2013 do listopada 2014 roku. Co miesiąc komisja wybierała spośród nadsyłanych zgłoszeń Absolwenta Miesiąca.

W dniu 9 grudnia 2014r. podczas uroczystości rozdania dyplomów najlepszym absolwentom poznaliśmy laureata konkursu, wyłonionego w ramach głosowania online na stronie interenetowej „Gazety Wyborczej”. Wśród Absolwentów Miesiąca znaleźli się: Anna Wróbel, Grzegorz Gawlik, dr inż. Zygmunt Kamiński, dr Henryk Bernard, Marta Łuczuk (Mierzwa), Wojciech Migdał, dr Mariola Paruzel-Czachura, Tomasz Ferens, Agnieszka Pache-Waś, Norbert Oruba. Dzięki licznym partnerom plebiscytu wszyscy Absolwenci Miesiąca otrzymali podczas uroczystości upominki od Rudzkiego Inkubatora Przedsiebiorczości oraz zaproszenia na koncerty do Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia: Recital mistrzowski „Między Ivesem a Crumbem”, Koncert kwartetu smyczkowego Four Strings, Koncert Kwartetu Śląskiego „Między Wschodem a Zachodem”, Koncert Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w wykonaniu Bartosz Dworak Quartet.

Trzecie miejsce w plebiscycie zajęła dr Mariola Paruzel-Czachura, drugie miejsce zajął Tomasz Ferens. Zwycięzcą drugiej edycji plebiscytu został Grzegorz Gawlik. Laureatka trzeciego miejsca otrzymała podwójne zaproszenie na Kinoteatru Rialto na Pata Metheny: The Orchestrion Projecti, natomiast laureat drugiego miejsca podwójne zaproszenie na Queen Hungarian Rhapsody: Live In Budapest 1986.

Zwycięzca plebiscytu otrzymał statuetkę autorstwa Katarzyny Pyki, grafikę autorstwa Eugeniusza Delekty, podwójne zaproszenie do Teatru Korez na dowolny spektakl, podwójne zaproszenie na spektakl Teatru Śląskiego „Morfina” w reżyserii Eweliny Marciniak, podwójne zaproszenie do Kinoteatru Rialto na „Jezioro łabędzie” Teatru Balszoj oraz podwójne zaproszenie do Kinoteatru Rialto na „Ermitaż odkryty. 250 lat gromadzenia zbiorów”.

Zobacz galerię zdjęć z uroczystości

Informacji na temat plebiscytu udziela Biuro Promocji i Imprez Akademickich UŚ (tel. 32 359 19 75, e-mail: absolwent@us.edu.pl).

[myprefix_functional_icons print_icon=”yes”]