Międzyuczelniana inauguracja roku akademickiego 2022/2023

28.06.2022 - 12:26, aktualizacja 29.06.2022 - 10:52
Redakcja: OO

Uczelnie wchodzące w skład Konsorcjum Akademickiego Katowice – Miasto Nauki wspólnie zainaugurują rok akademicki 2022/2023.

Uroczystość odbędzie się 30 września 2022 roku o godz. 10.00 w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Poprzedzi ją przemarsz orszaków rektorskich ulicami Katowic. Na zakończenie odbędzie się koncert w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Szanowni Państwo,

koniecznym warunkiem rozwoju badań naukowych i edukacji jest ich ciągłość oraz długie trwanie. Dlatego już teraz chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa na pierwszą w dziejach uczelni publicznych województwa śląskiego wspólną Międzyuczelnianą Inaugurację Roku Akademickiego 2022/2023.

Jednym z kluczowych wydarzeń mijającego roku akademickiego było przyznanie przez stowarzyszenie EuroScience miastu Katowice tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024. To prestiżowe wyróżnienie trafia po raz pierwszy do polskiego miasta akademickiego. Uwieńczone sukcesem starania są efektem wspólnego wysiłku Urzędu Miasta Katowice oraz środowiska akademickiego uczelni publicznych Katowic. Aby jak najlepiej przygotować się do wydarzeń roku 2024 rektorzy katowickich uczelni publicznych powołali Konsorcjum Akademickie Katowice – Miasto Nauki.

Ceremonia wspólnej inauguracji roku akademickiego 2022/2023 rozpocznie się 30 września br. o godzinie 10.00 w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Poprzedzi ją uroczysty przemarsz orszaków rektorskich ulicami Katowic, a zwieńczy koncert w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

O szczegółach uroczystości będziemy informować Państwa we wrześniu br.

Członkowie Konsorcjum Akademickiego Katowice – Miasto Nauki

prof. dr hab. Władysław Szymański