Instytut Nauk Politycznych

Nasi pracownicy na konferencji we Wrocławiu

25.01.2024 - 11:38 aktualizacja 03.04.2024 - 23:26
Redakcja: maciejmarmola

Dr hab. Małgorzata Myśliwiec, prof. UŚ, dr Agata Olszanecka-Marmola oraz dr Maciej Marmola uczestniczyli w konferencji naukowej „Sejmiki województw w polskich systemach politycznych”, która odbyła się w dniach 25-26 stycznia 2024 roku we Wrocławiu. Wydarzenie organizowało Towarzystwo Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Instytutem Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskim Towarzystwem Nauk Politycznych.

W trakcie konferencji nasi pracownicy zaprezentowali wnioski z badań w ramach następujących referatów:

• dr Maciej Marmola, dr Agata Olszanecka-Marmola: Pozycja ugrupowań regionalnych w województwie śląskim;
  • dr hab. Małgorzata Myśliwiec, prof. UŚ: Samorządność na poziomie regionu w Polsce w XX i XX wieku. Wnioski i możliwe scenariusze.

Więcej informacji o konferencji dostępne na stronie wydarzenia.