Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Nauk Politycznych

dr Justyna Łapaj-Kucharska

justyna.lapaj@us.edu.pl

Absolwentka politologii w Uniwersytecie Śląskim. Stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce uzyskała w 2018 roku. W latach 2014-2018 pełniła funkcję asystenta, a w 2018 roku została zatrudniona na stanowisku adiunkta w Zakładzie Stosunków Międzynarodowych w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.

Autorka kilkudziesięciu artykułów naukowych osadzonych w tematyce stosunków międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem: Ameryki Łacińskiej, polityki zagranicznej Polski po 1989 roku oraz Bliskiego Wschodu. Uczestniczka kilku grantów uczelnianych i projektów naukowo-badawczych poświęconych zróżnicowanej tematyce z pogranicza mediów, teoretycznych aspektów demokracji, funkcjonowania Unii Europejskiej oraz relacji międzynarodowych.

Od 2010 roku członkini kolegium redakcyjnego Czasopisma UŚ „Pisma Humanistyczne”, zastępczyni redaktora naczelnego, redaktorka tematyczna w zakresie nauk o polityce. Od 2019 roku członkini PTNP.

Prowadzi zajęcia dydaktyczne w zakresie szeroko pojętej tematyki stosunków międzynarodowych oraz bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego na kierunkach – Politologia oraz Bezpieczeństwo Narodowe i Międzynarodowe. Promotorka prac dyplomowych na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe i Międzynarodowe.

ResearchGate

GoogleScholar

PBN

img
return to top