kandydat

Bartłomiej Błaszczyński – ambasador kierunku studiów

09.08.2024 - 13:14 aktualizacja 09.08.2024 - 13:14
Redakcja: MD

Poznaj ambasadorki i ambasadorów #NaszUniwersytet!

Bartłomiej
Błaszczyński

ambasador kierunku:

Aktor Teatru Śląskiego, reżyser teatralny, w 2023 roku nominowany do nagrody im Jana Machulskiego w kategorii najlepszy scenariusz.

Bartłomiej Błaszczyński
Fot. Małgorzata Dymowska, mat. Uniwersytetu Śląskiego

Mąż, ojciec, aktor Teatru Śląskiego (40 ról teatralnych z czego blisko 1/3 pierwszoplanowych), reżyser teatralny (jego spektakl „Staś i zła noga” został wyróżniony na wielu prestiżowych festiwalach teatralnych zdobywając między innymi Grand Prix na festiwalu Mała Bika Komedia, czy drugą nagrodę na Festiwalu prapremier w Bydgoszczy, dwukrotny finalista Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, uczestnik programu Teatr Polska w 2019 roku) i reżyser filmowy. Jego dokument „Seal Story” został zaproszony na wiele festiwali (m. in. Doc Against Gravity, ZOOM Zbliżenia, Short ShortsFilm Festival & Asia), a fabularne Funeralia dostały się na dwadzieścia festiwali w Polsce i za granicą (m. In. 47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Warszawski Festiwal Filmowy, Dwa Brzegi – Festiwal Filmu i Sztuki), niektóre z nich wygrywając. Film licencjacki „Złamanie Otwarte” będzie miał premierę na kwalifikującym do Oskara 21. Festiwalu In The Palace w Bułgarii. Jego Teatroteka „Wybierz ten cholerny dywan” czeka na swoją premierę.

Laureat stypendium Młoda Polska 2021 MKiND, podwójny stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Student Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach i wykładowca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie im. Stanisława Wyspiańskiego Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, doktor sztuk teatralnych. Współautor publikacji na jednej z najważniejszych konferencji poświęconych nowym technologiom (głównie wirtualnej rzeczywistości) IEEE VR w Atlancie w roku 2020 i 2023. W 2023 roku nominowany do nagrody im Jana Machulskiego w kategorii najlepszy scenariusz.

Wiele twarzy Uniwersytetu Śląskiego

Poznaj inne ambasadorki i innych ambasadorów #NaszUniwersytet!