kandydat

Adam Opala – ambasador kierunku studiów

13.10.2022 - 12:45 aktualizacja 14.06.2023 - 10:07
Redakcja: MD

Poznaj ambasadorki i ambasadorów #NaszUniwersytet!

Adam
Opala

ambasador kierunku:

Prywatnie zapalony szermierz.

Adam Opala - zdjęcie portretowe
Fot. Małgorzata Dymowska, mat. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Adam Opala – absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. Obecnie student II roku na kierunku Biofizyka ze specjalnością w optyce okularowej z elementami optometrii. Planując karierę zawodową optometrysty dokonałem wyboru UŚ, aby mieć możliwość przygotowania się do jej wykonywania w nowoczesnych laboratoriach pod okiem doświadczonej kadry dydaktycznej. Studia realizuje więc na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych w nowoczesnym obiekcie zlokalizowanym w Chorzowie.  W trakcie dotychczasowej nauki był już uczestnikiem programu stażowego „Jeden Uniwersytet – Wiele Możliwości”. Staż realizowany był w znanej sieci salonów optycznych wyposażonych w profesjonalne gabinety do badania wzroku, umożliwiając Adamowi kontakt z branżą oraz doskonalenie umiejętności praktycznych. Ponadto uczestniczył w wyjazdowych szkoleniach zorganizowanych przez firmy Hoya i Alcon w ich profesjonalnych jednostkach szkoleniowych w Piasecznie i Warszawie.

Wiele twarzy Uniwersytetu Śląskiego

Poznaj inne ambasadorki i innych ambasadorów #NaszUniwersytet!