kandydat

Aleksandra Buława – ambasadorka kierunku studiów

14.10.2022 - 00:21 aktualizacja 24.10.2022 - 15:42
Redakcja: ks

Poznaj ambasadorki i ambasadorów #NaszUniwersytet!

Aleksandra Buława

ambasadorka kierunku:

W wyniku urazu kolana, którego doznała jeszcze w gimnazjum, zainteresowała się materiałami wykorzystywanymi w medycynie. Prywatnie pasjonatka gór.

Aleksandra Buława - zdjęcie portretowe
Fot. Małgorzata Dymowska, mat. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Jestem studentką Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku inżynieria materiałowa.

Uraz kolana, którego doznałam w gimnazjum podczas gry w koszykówkę, a który skończył się operacją, spowodował przełom w moim życiu. To wtedy zainteresowałam się materiałami wspomagającymi leczenie urazów, różnego rodzaju gwoździami, wkrętami, które służą do stabilizacji na przykład uszkodzonych kości. Studia umożliwiają mi zgłębienie tego tematu.

Lubię aktywnie spędzać czas, w szczególności w górach. Wędrówki po Tatrach, zdobywanie szczytów jest emocjonujące i ma charakter wychowawczy – uczy czujności, pokory i zapewnia dozę adrenaliny, czasami zmusza do walki z samym sobą. Widzę w tym wskazówkę na życie –trzeba włożyć sporo wysiłku, aby zdobyć swój szczyt.

Wiele twarzy Uniwersytetu Śląskiego

Poznaj inne ambasadorki i innych ambasadorów #NaszUniwersytet!