kandydat

Alicja Tabak – ambasadorka kierunku studiów

09.08.2024 - 13:34 aktualizacja 12.08.2024 - 13:31
Redakcja: MD

Poznaj ambasadorki i ambasadorów #NaszUniwersytet!

Alicja
Tabak

ambasadorka kierunku:

Studentka organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej. Pełniąc funkcję kierownika produkcji, aranżuje całą produkcję filmową

Alicja Tabak
Fot. Małgorzata Dymowska, mat. Uniwersytetu Śląskiego

Nazywam się Alicja Tabak. Mam 21 lat i pochodzę z Olkusza. Od czasów szkolnych jestem zapaloną organizatorką różnych wydarzeń. Będąc w gimnazjum rozmyślałam nad tym jaką ścieżkę zawodową chciałabym wybrać. To właśnie wtedy odkryłam Szkołę Filmową im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i przez 6 lat marzyłam o dostaniu się na kierunek Organizacji Produkcji Filmowej i TV. To był idealny wybór! Postawiłam wszystko na jedną kartę, żeby dostać się właśnie na ten kierunek. Marzenie się spełniło a ja do dziś nie żałuję. Spełniam się w tym co lubię oraz w tym co mi najlepiej wychodzi czyli w organizowaniu planów filmowych.

Zazwyczaj pełnię funkcję Kierownika produkcji, gdzie aranżuje całą produkcję filmową. Zaczynając od spraw papierkowych, dotrzymaniu terminów, stworzeniu kosztorysów jak i załatwianiu lokacji, pozyskaniu aktorów oraz usprawnieniu pracy na planie. Daje to wielką satysfakcję oraz radość ze zdobywania doświadczenia. Mimo tego, że jestem jeszcze bardzo młoda to na swoim koncie mam już parę stworzonych etiud studenckich w roli kierownika produkcji. Takie zadania idealnie sprawdzają moje predyspozycje do bycia prawdziwym kierownikiem produkcji w życiu zawodowym. Poznaję świetnych ludzi, pełnych pasji i mobilizacji, że razem robimy projekt.

Wiele twarzy Uniwersytetu Śląskiego

Poznaj inne ambasadorki i innych ambasadorów #NaszUniwersytet!