kandydat

Ewa Radecka – ambasadorka kierunku studiów

11.08.2023 - 10:58 aktualizacja 11.08.2023 - 10:58
Redakcja: MD

Poznaj ambasadorki i ambasadorów #NaszUniwersytet!

Ewa Radecka

ambasadorka kierunku:

Radca prawny, doktor nauk prawnych, członek zespołu studiów nad prawem górniczym i ochrony środowiska. Wielokrotnie nominowana w konkursach Laur Studenta i Złote Paragrafy.

Ewa Radecka - zdjęcie portretowe
Fot. Małgorzata Dymowska, mat. Uniwersytetu Śląskiego

Radca prawny, doktor nauk prawnych, adiunkt w Instytucie Nauk Prawnych Wydziału Prawa i Administracji UŚ w Katowicach. Członek zespołu studiów nad prawem górniczym i ochrony środowiska. Sekretarz czasopisma Prawne Problemy Górnictwa i Ochrony Środowiska.

Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu szeroko rozumianego prawa ochrony środowiska, w tym prawa ochrony powietrza, przyrody i klimatu. Czynna uczestniczka krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych.

Wielokrotnie nominowana w konkursach Laur Studenta i Złote Paragrafy.

Z urodzenia daleszanka, z wyboru gliwiczanka. Czas wolny spędzam na spacerach z 3 letnią córką, słuchaniu podcastów i gotowaniu.

Wiele twarzy Uniwersytetu Śląskiego

Poznaj inne ambasadorki i innych ambasadorów #NaszUniwersytet!